Sport

Zapadła decyzja ws. basenu OSRiR! Powstanie kryty skatepark

2024-06-19 17:00:00 BK

To było już prawie pewne. Pływalnia przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu nie zostanie już uruchomiona. W tym miejscu powstanie inna inwestycja - kryty skatepark.

fot. OSRiR Kalisz
fot. OSRiR Kalisz

Przypomnijmy, że w związku z problemami technicznymi dotyczącymi funkcjonowania krytej pływalni przy ul. Łódzkiej, podjęto decyzję o jej zamknięciu od 1 czerwca 2023. Newralgiczną częścią obiektu jest dach, który został wykonany w przestarzałej technologii. Stan budynku został poddany ekspertyzie a zajęcia sportowe prowadzone były na nowo otwartej pływalni Delfin na osiedlu Dobrzec.

Władze miasta, radni, wiedzieli, że konieczna jest gruntowana i kosztowna modernizacja. Szansa na powrót pływalni topniała w oczach. Prezydent Kalisza mówił już w listopadzie 2023 roku jasno o tym, że to nie będzie realne, a wszelkie potrzeby sportowców zaspokoi nowoczesny Delfin.

Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/nie-bedzie-basenu-przy-ulicy-lodzkiej-krystian-kinastowski-zastanawiamy-sie-czy-tego-dinozaura-basenowego-uruchamiac,64792

https://calisia.pl/basen-osrir-nie-bedzie-uruchomiony-od-1-wrzesnia-czeka-go-gruntowna-modernizacja,63742

 
Los pływalni przesądzony

Decyzja zapadła. Przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu nie będzie już pływalni. W jej miejsce powstanie pierwszy w regionie kryty skatepark.

- Według wyników ekspertyzy, obiekt ten nie może zostać obecnie uruchomiony jako basen. Mamy plan i projekt, aby zaadoptować istniejącą nieckę jako kryty skatepark. Myślę, że takiego obiektu w promieniu 200 km od Kalisza nie ma. Będzie to miejsce bardzo atrakcyjne. Wiemy jak takie obiekty są oblegane w innych miastach. Będzie to dodatkowe miejsce dla młodzieży, w którym mogłaby się realizować - mówi prezydent Krystian Kinastowski. - Będziemy starać się przywrócić obiekt do funkcjonalności. Koszty adaptacji nie są duże. Szacowane są wstępnie na 600 tys. zł. Obiekt będzie mógł także zarabiać przy mniejszych kosztach użytkowych. Zapotrzebowanie na tego typu aktywność wśród młodzieży jest bardzo duże. Jestem przekonany, że będą tu przyjeżdżać osoby nie tylko z Ostrowa, Pleszewa, Jarocina, ale też dalszych zakątków. Będziemy w stanie organizować tu ogólnopolskie zawody. Takiego obiektu w Polsce jeszcze nie ma.

Jak podkreśla włodarz Kalisza, potrzeby pływackie zaspokaja obecnie basen Delfin na osiedlu Dobrzec.

Inwestycja nie będzie realizowana w tym roku. Jednak młodzież nie pozostanie z niczym. Planowana jest bowiem w tym roku rozbudowa istniejącego skateparku w parku jordanowskim. 

- Powstaną elementy, które pozwolą młodzieży dobrze jeżdżącej na deskorolkach czy rowerach, dalej się rozwijać - dodaje prezydent.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować