Zagłębie Pokonane! Pewna wygrana Energa MKS-u Kalisz na własnym parkiecie!

2024-10-15 08:30:45 Biuro Prasowe Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz odniosła ważne zwycięstwo nad KGHM MKS Zagłębiem Lubin, wygrywając 30:24 na własnym parkiecie. Dzięki temu triumfowi kaliszanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli ORLEN Superligi.

Mecz poprzedziła minuta ciszy oddana zmarłemu dziś trenerowi juniorów Energa MKS-u Kalisz śp. Edmundowi Kubisiakowi.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsze trafienie zanotował w 2. minucie Joel Ribeiro, minutę później odpowiedział z rzutu karnego Jan Czuwara. Na tablicy mieliśmy remis 1:1. Szybko jednak gospodarze zaczęli zaznaczać swoją przewagę. W 5. minucie po dwóch bramkach Vladyslava Dontsova i jednej Jakuba Morynia, przy zaledwie jednym trafieniu gości Patryka Iskry, kaliszanie prowadzili 4:2. Gospodarze rozpędzali się i w 14. minucie prowadzili już różnicą pięciu trafień 9:4. Miedziowi jednak nie odpuszczali i w 18. minucie doszli Energa MKS Kalisz na dwa trafienia – 10:8. W ostatnich 10 minutach pierwszej części spotkania zobaczyliśmy kolejny zryw gospodarzy. Ostatecznie do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 15:10.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. Bramki po kolei rzucali Paweł Krupa, Dawid Krysiak i Wojciech Kozłowski. W 34. minucie było 15:13. Później mecz się nieco wyrównał, ale nie na długo, bo już w 40. minucie, po bramce Miłosza Bekisza, gospodarze mieli znów pięć bramek przewagi – 20:15. O czas poprosił trener Jarosław Hipner. Porady szkoleniowca jednak na niewiele się zdały. Kaliszanie nadal grali twardo w obronie i wykorzystywali swoje szanse w ataku. W 48. minucie przewaga gospodarzy wynosiła siedem trafień – 24:17. Kaliszanie kontrolowali poczynania do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 30:24.

Najlepszym zawodnikiem meczu głosami kibiców został wybrany bramkarz KGHM MKS Zagłębia Lubin Miłosz Byczek.

Energa MKS Kalisz – KGHM MKS Zagłębie Lubin: 30:24 (15:10)

Energa MKS Kalisz: Sobczak, Szczecina, Hrdlicka – Starcević, Moryń 2, Kowalczyk 1, Kus 1, Kucharzyk, Wróbel, Dontsov 5, Michałowicz, Molski 2, Bekisz 5, Fajfer, Ribeiro 8, Fedeńczak 6