Sport

Za nami Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach

2021-11-23 10:30:00 KTS Kalisz

20 listopada 2021 roku Kaliszu rozegrany został DGCS OPEN XIII Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. 

Zdjęcia: Maciej Sroczyński, Arkadiusz Woźniak
Zdjęcia: Maciej Sroczyński, Arkadiusz Woźniak

Turniej przeprowadzony został w dwóch etapach. W październiku  zawodnicy zagrali eliminacje online. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników. Najlepszych 8 zawodników z grupy Bursztynowej (ranking 1000-1800 PZSZACH) oraz Diamentowej (ranking 1800+ PZSZACH) awansowało do ścisłego finału. Miejscem finału był Hotel Hilton w Kaliszu, zawodnicy mieli komfortowe warunki do gry. Zawody otworzył Tomasz Kolinka (przedstawiciel Grupy DGCS) oraz Łukasz Turlej (wiceprezes międzynarodowej organizacji szachowej FIDE). Mistrzostwa przeprowadziła Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz, dyrektorem zawodów był Maciej Sroczyński, sędzią głównym Michał Wejsig. Okazałe trofea podczas zakończenia wręczał Prezes DGCS S.A Dariusz Puchalski.

Nowością turnieju było rozegranie turnieju finałowego szachami Fichera. Na wszystkich szachownicach przed każdą rundą losowaną była jedna z 960 możliwych pozycji do ustawienia. Następnie zawodnicy mieli 60 sekund na szybkie ułożenie strategii na początkowe wyprowadzenie figur.  Każda z rund grana była tempem 10 minut plus 3 sekundy za każdy ruch. Partie były niezwykle emocjonujące, losy miejsca na podium rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie. Mistrzami Polski zostali Mateusz Kołosowski (Wrocław) oraz Marcin Ruszkiewicz (Gdańsk)

Strona zawodów www.szachy.dgcs.pl

Wyniki końcowe

 1. Mateusz Kołosowski (Wrocław)
 2. Paweł Dudziński (Warszawa)
 3. Wojciech Przybylski (Runowo)
 4. Marek Zakrzewski (Mosina)
 5. Arkadiusz Skawiński (Radom)
 6. Filip Bargłowski (Warszawa)
 7. Dawid Janaszak (Poznań)
 8. Kacper Goliński (Ostrów Wlkp.)
 1. Marcin Ruszkiewicz (Gdańsk)
 2. Bartłomiej Jarosz (Warszawa)
 3. Paweł Koza (Katowice)
 4. Michał Polański (Tarnowo Podgórne)
 5. Albert Kościelak (Warszawa)
 6. Stepan Ivanyk (Warszawa)
 7. Adam Kondrakiewicz (Lublin)

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ