Kultura

Wernisaż wystawy pokonkursowej „Pokój dla Ukrainy”

2022-05-12 19:00:00 MDK Kalisz

Język polski i ukraiński mają te same prasłowiańskie korzenie. Nawet jeżeli nie znamy słów, nasze serca odczytują sens wypowiedzi. Ks. Roman Wozniak śpiewem po ukraińsku – modlitwą w intencji pokoju – pokazał to rozpoczynając uroczyste podsumowanie konkursu „Pokój dla Ukrainy”.

MDK Kalisz
MDK Kalisz

Wystawę pokonkursową otwarto 11 maja 2022 r. w Galerii SZATNIA MDK. Na konkurs wpłynęło 225 prac z kaliskich szkół i placówek. Prezentowane na wystawie plakaty i projekty logo są efektem przepracowania na lekcjach i zajęciach trudnego tematu wojny i jej konsekwencji, wczucia się w sytuację rówieśnika, który nagle musiał opuścić dom i ojczyznę, rozstać się z rodziną, przyjaciółmi, swoją szkołą. 30 obrazów – szczerych w przekazie, oszczędnych w formie, spełniających wymogi dobrej szkoły plakatu – można oglądać w MDK przy Teatralnej 3 do 17 maja, potem prace będą prezentowane w kolejnych miejscach Kalisza, towarzysząc ważnym wydarzeniom naszego miasta.

Konkurs „Pokój dla Ukrainy” to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kalisza i Młodzieżowego Domu Kultury z inicjatywy radnych Rady Miasta Kalisza. W wernisażu połączonym z wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród i wyróżnień uczestniczyli reprezentanci organizatorów i liczne grono gości. Pan Tadeusz Skarżyński Przewodniczący Rady Miasta Kalisza wręczając Nel Kaczmarek – Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza - w słowach skierowanych do rodziców i nauczycieli podkreślił znaczenie w wychowaniu młodego pokolenia codziennych gestów szacunku, niesienia pomocy, dbania o tradycję i kulturę.

Otwarciu wystawy towarzyszył występ wokalny najmłodszych wychowanków ze Studia Piosenki WOKALMANIA MDK, którzy zaprezentowali także piosenkę po ukraińsku.

Lista laureatów na www.mdk.kalisz.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ