Społeczne

We wtorek będzie wiało. Jesienna aura przez cały tydzień

2019-09-17 14:00:00 BK za pogodynka.pl

W większości kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi porywami wiatru. W niektórych regionach wiatr w porywach rozpędzi się do 100 kilometrów na godzinę. Alerty zostały wydane również dla powiatu kaliskiego i Kalisza.

fot. arch. Calisia.pl
fot. arch. Calisia.pl

Niższy stopień ostrzeżeń meteorologicznych przed silnym wiatrem został wydany m.in. w województwie wielkopolskim. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie osiągał średnio 25-35 km/h, w porywach rozpędzi się do 75-90 km/h. Ostrzeżenia obowiązują między godz. 14 we wtorek a godz. 2 w środę.

Na wtorek prognozowane jest zachmurzenie duże z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. Na północy mogą pojawić się burze. Termometry pokażą od 13 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na południu. 

W Kaliszu przez cały dzień pochmurno, a maksymalna temperatura wyniesie 13 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się słabych opadów deszczu. Podobnie zapowiadają się kolejne dni. Będzie to prawdziwie jesienny tydzień.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ