Społeczne

W Kaliszu odbędzie się Śniadanie Wielkanocne na Podgórzu. CHOPS zaprasza wszystkich mieszkańców

2022-04-14 19:00:00 BK

W Wielką Niedzielę, 17 kwietnia, na Podgórzu, w godzinach od 10:00 do 12:00 odbędzie się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne organizowane przez Fundację CHOPS. Zaproszenie otrzymują wszyscy mieszkańcy Kalisza! 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fundacja CHOPS co roku organizuje Śniadanie Wielkanoce dla samotnych, potrzebujących, osób w trudnej sytuacji życiowej. Pierwsza i druga edycja w związku z pandemią miały charakter mobilny - wolontariusze rozwozili wielkanocne potrawy pod drzwi osób, które potrzebowały wsparcia.

Teraz jest okazja, by spotkać się wspólnie, przy jednym stole, zjeść śniadanie, porozmawiać oraz zintegrować się. W Wielką Niedzielę, 17 kwietnia br., na Podgórzu, w godzinach od 10:00 do 12:00 odbędzie się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne. Fundacja zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy mają ochotę spędzić razem czas, również gości z Ukrainy. Wstęp jest wolny, niebiletowany, nie ma znaczenia Twoja sytuacja materialna.

- Myśleliśmy, że pandemia to najgorsze co nas spotkało i musieliśmy sobie dać radę. Planowałem, że ta Wielkanoc będzie zupełnie inna, bardziej radosna i optymistyczna, że mogliśmy przetrwać pandemię i możemy usiąść razem do śniadania. Warunki jakie nas zastają są przedziwne i i nigdy bym takiego scenariusza nie wymyślił - mówił Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. - Idziemy w tą myśl, którą Fundacja CHOPS planowała. Proponujemy śniadanie wielkanocne w otwartej przestrzeni, w plenerze. Stawiamy stoły, scenę, będzie wspaniały koncert oraz tradycyjne potrawy. Nie jest to tylko śniadanie dla ludzie samotnych i biednych, nie mających co włożyć do garnka. To śniadanie dla mieszkańców Kalisza, którzy chcą się wspólnie zintegrować.

Nowością tegorocznego spotkania świątecznego jest to, że mieszkańcy mogą przyjść ze swoimi potrawami. - My dostarczymy stoły, fajną atmosferę, przygotujemy kilka tradycyjnych dań, ale chcemy by każdy przyszedł ze swoim jedzeniem, abyśmy przyszli nie tylko jako goście ale też jako gospodarze, by zintegrować się m.in. z osobami z Ukrainy. W ten sposób chcę zacierać poczucie, kto jest tym potrzebującym. Nadrzędnym celem jest to by być razem, wspólnie usiąść i świętować, wesprzeć się. Czasami ta samotność jest ukryta. To idealny sposób na te trudne czasy - mówił Roman Żarnecki. 

Nieprzypadkowo jako miejsce spotkania zostało wyznaczone Podgórze. 

- Ulica Podgórze kojarzy się źle. Chciałbym to odczarować. Pan prezydent i władze miasta ogłosili, że nastąpi proces rewitalizacji. My rewitalizujemy Podgórze społecznie, duchowo, emocjonalnie. Chcemy wyjść naprzeciw i pokazać, że żyją tam fajni, normalni ludzie. Każdy może przyjść choć na chwilę, przynieść ciasto. Będzie kawa i herbata, dobra muzyka - mówił prezes Fundacji CHOPS. - Nie ma złych miejsc i złych ludzi. 

Wydarzenie odbędzie się na odcinku od ulicy Wroniej do ulicy Ogrodowej. Przygotowane będzie na przyjęcie od 500 do 700 osób. 

Rok temu, w Niedzielę Wielkanocną odbyła już druga edycja Śniadania Wielkanocnego dla Potrzebujących organizowana przez Fundację CHOPS. Dzięki wsparciu mieszkańców i firm przygotowała łącznie 740 paczek. 100 pakietów trafiło m.in. do Domu Kombatanta w Kaliszu. Prezenty Wielkanocne pod same drzwi dostarczyło blisko 45 wolontariuszy, prywatnymi samochodami. Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących pomimo pandemii. Wolontariusze dostarczają posiłki do domów [zdjęcia, wideo]

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować