Społeczne

Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących pomimo pandemii. Wolontariusze dostarczają posiłki do domów [zdjęcia, wideo]

2021-04-04 10:30:00 BK

W Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia ruszyła już trzecia edycja Śniadania Wielkanocnego dla Potrzebujących organizowana przez Fundację CHOPS. Podobnie jak w zeszłym roku wolontariusze od godz. 9:00 rozwożą śniadanie pod drzwi osób, które potrzebują wsparcia.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fundacja CHOPS dzięki wsparciu mieszkańców i firm przygotowała łącznie 740 paczek. Akcja rozwożenia ruszyła o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 10:30. 100 pakietów trafi m.in. do Domu Kombatanta w Kaliszu. Prezenty Wielkanocne pod same drzwi dostarcza blisko 45 wolontariuszy, prywatnymi samochodami, oznaczonymi specjalną naklejką z logo Fundacji CHOPS.

- Paczki trafiają do osób samotnych, chorych, osób zgłoszonych przez innych mieszkańców. Nie sprawdzaliśmy kto i ile zarabia. Robimy to po to, żeby dać ludziom nadzieję i pokazać, że nie są sami - mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. 

W paczkach znalazły się tradycyjne Wielkanocne potrawy jak sałatka jarzynowa, jajko, kiełbasa czy żurek. Dodatkowo wafelki, czekoladowe zajączki, kartka z Fundacji CHOPS i karta z życzeniami, przygotowana przez dzieci. - Większość produktów, która była potrzebna do przygotowania śniadania i wszystko co trafiło do paczek, jest darem od mieszkańców Kalisza, osób prywatnych czy też firm - mówi Roman Żarnecki.

Słodki podarunek np. przygotowała firma Colian. Wiele produktów trafiło od hurtowni, producentów warzyw czy zaprzyjaźnionych fundacji. W przygotowanie paczek włączyło się łącznie 100 osób. 

Akcja również sięgnęła Sieradza a nawet Wrocławia. Tam też trafiło Wielkanocne wsparcie z Kalisza. - Ktoś usłyszał o naszej akcji i zapytał, czy byśmy nie przygotowali takiej akcji również w Sieradzu i we Wrocławiu. Do Sieradza pojechało 10 pakietów a do Wrocławia 50. Tam też zostali wysłani nasi wolontariusze - mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Link do Fundacji CHOPS: https://www.facebook.com/fundacjachops

Działalnością Fundacji CHOPS jest wszechstronna pomoc świadczona na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wspieranie aktywności społecznej obywateli, zwłaszcza takich grup społecznych jak: seniorzy, bezrobotni, osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież i inne grupy, które wymagają wsparcia w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować