Społeczne

Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących pomimo pandemii. Wolontariusze dostarczają posiłki do domów [zdjęcia, wideo]

2021-04-04 10:30:00 BK

W Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia ruszyła już trzecia edycja Śniadania Wielkanocnego dla Potrzebujących organizowana przez Fundację CHOPS. Podobnie jak w zeszłym roku wolontariusze od godz. 9:00 rozwożą śniadanie pod drzwi osób, które potrzebują wsparcia.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fundacja CHOPS dzięki wsparciu mieszkańców i firm przygotowała łącznie 740 paczek. Akcja rozwożenia ruszyła o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 10:30. 100 pakietów trafi m.in. do Domu Kombatanta w Kaliszu. Prezenty Wielkanocne pod same drzwi dostarcza blisko 45 wolontariuszy, prywatnymi samochodami, oznaczonymi specjalną naklejką z logo Fundacji CHOPS.

- Paczki trafiają do osób samotnych, chorych, osób zgłoszonych przez innych mieszkańców. Nie sprawdzaliśmy kto i ile zarabia. Robimy to po to, żeby dać ludziom nadzieję i pokazać, że nie są sami - mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. 

W paczkach znalazły się tradycyjne Wielkanocne potrawy jak sałatka jarzynowa, jajko, kiełbasa czy żurek. Dodatkowo wafelki, czekoladowe zajączki, kartka z Fundacji CHOPS i karta z życzeniami, przygotowana przez dzieci. - Większość produktów, która była potrzebna do przygotowania śniadania i wszystko co trafiło do paczek, jest darem od mieszkańców Kalisza, osób prywatnych czy też firm - mówi Roman Żarnecki.

Słodki podarunek np. przygotowała firma Colian. Wiele produktów trafiło od hurtowni, producentów warzyw czy zaprzyjaźnionych fundacji. W przygotowanie paczek włączyło się łącznie 100 osób. 

Akcja również sięgnęła Sieradza a nawet Wrocławia. Tam też trafiło Wielkanocne wsparcie z Kalisza. - Ktoś usłyszał o naszej akcji i zapytał, czy byśmy nie przygotowali takiej akcji również w Sieradzu i we Wrocławiu. Do Sieradza pojechało 10 pakietów a do Wrocławia 50. Tam też zostali wysłani nasi wolontariusze - mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Link do Fundacji CHOPS: https://www.facebook.com/fundacjachops

Działalnością Fundacji CHOPS jest wszechstronna pomoc świadczona na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wspieranie aktywności społecznej obywateli, zwłaszcza takich grup społecznych jak: seniorzy, bezrobotni, osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież i inne grupy, które wymagają wsparcia w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ