Kultura

Uroczystości patriotyczne - 14 i 15 sierpnia

2019-08-14 08:00:00 red.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach patriotycznych, które odbędą się w Kaliszu 14 i 15 sierpnia.

14 sierpnia, środa
105. rocznica zburzenia Kalisza oraz wybuchu I wojny światowej
O godz. 12.00 delegacje złożą wiązanki kwiatów przed tablicą poświęconą pamięci bohaterów I i II wojny światowej, znajdującą się na ścianie ratusza.
W uroczystościach weźmie udział 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.
O godz. 13.00 zapraszamy do sali recepcyjnej kaliskiego ratusza na prezentację multimedialną pt. „Odbudowa Kalisza po zniszczeniu miasta w sierpniu 1914 r.”, przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Kaliszu.

15 sierpnia, czwartek
Święto Żołnierza Wojska Polskiego i 99. rocznica Bitwy Warszawskiej
O godz. 12.30 w katedrze kaliskiej zostanie odprawiona msza św., następnie uczestnicy uroczystości złożą wiązanki kwiatów przed kaplicą mjr. Stefana Waltera na Cmentarzu Wojskowym na Majkowie.
Przed katedrą będzie podstawiony autokar.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ