Edukacja

Uczennica I LO laureatką 44. Olimpiady Języka Niemieckiego

2021-04-08 08:30:00 red. I LO Kalisz

Larissa Josephine Biernacki, laureatka 44. Olimpiady Języka Niemieckiego/ fot. I LO
Larissa Josephine Biernacki, laureatka 44. Olimpiady Języka Niemieckiego/ fot. I LO
Minęło około 40 lat odkąd uczniowie pani Marii Wasilewskiej-Antczak Marek Drewnowski i Sylwia Batlak zostali laureatami Olimpiady Języka Niemieckiego, prawie 40 od tytułu laureatki Jolanty Rudy, uczennicy pani Marii Gajzler, ponad 15 lat odkąd kolejny uczeń Adam Domke przygotowany przez panią Jolantę Rudy został laureatem tejże olimpiady.
 
I mamy po latach kolejny sukces: Larissa Josephine Biernacki, uczennica klasy 3f, po dwukrotnym zdobyciu tytułów Finalistki 42. i 43. Olimpiady w tym roku wywalczyła najwyższy tytuł – Laureatki 44. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Jej opiekunka, Agnieszka Iwanow-Maruda, jest bardzo dumna ze swej podopiecznej, na taki wynik warto było pracować, choć nie było łatwo, ponieważ Josie musiała połączyć literackie zmagania z dziełami Hessego, Dürrenmata, Goethego, Grassa i Ende z zagadnieniami historyczno-kulturowo-realioznawczymi nie zaniedbując przygotowania do matury.
 
Jak wyglądały przygotowania? Co teraz czuje laureatka?
 
- Zdobycie tytułu laureata to spełnienie mojego małego marzenia. Nagroda za wiele godzin pracy spędzonych na wyszukiwaniu informacji oraz ich przyswajaniu. Jednak każdy dzień ciężkiej pracy, zbliżał mnie do osiągnięcia wymarzonego celu. Dzięki zawziętości, determinacji i pozytywnemu nastawieniu udało mi się osiągnąć swoich możliwości i zdobyć tytuł laureata. To wszystko jednak nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony mojej rodziny. Najbardziej jednak chciałabym podziękować Pani Agnieszce Iwanow-Marudzie. Wspólnie przeszłyśmy przez trzy lata olimpiad, egzaminy DSD I i II. Przez cały ten czas zawsze mogłam liczyć na wsparcie i zastrzyki wiedzy - nieważne czy z literatury, czy z gramatyki. Dwukrotne zdobycie finalisty, a teraz laureata nie byłoby bez niej możliwe - opowiada Larissa Josephine Biernacki.
 
Obu Paniom gratulujemy sukcesu!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ