Społeczne

Tyle ciepła i radości w jednym miejscu dawno nas nie spotkało

2021-04-03 10:30:00 red.

Najlepsza pomoc to taka, która przychodzi z potrzeby serca i tak też było, w przypadku Domu Rodzinnego Ciechocińska w Łodzi. Właściciele firmy  logistycznej ADECON z miejscowości Dębe w gminie Żelazków, przekazali na rzecz opiekunów i podopiecznych placówki samochód, który z pewnością ułatwił ich codzienne funkcjonowanie. 

ADECON
ADECON

- Najlepsza pomoc to taka, która przychodzi z potrzeby serca i tak też było, w przypadku Domu Rodzinnego Ciechocińska w Łodzi. Rok temu spotkaliśmy się po raz pierwszy i przekazaliśmy auto dla wspaniałych ludzi – Wielkiej rodziny z Wielkimi sercami i Wielkimi uśmiechami, którzy robią Wielkie rzeczy dla dzieciaków - piszą właściciele firmy ADECON.

A oto historia rodziny:
 
Magdalena i Witosław (czyli Madzia i Witek) rodzice zastępczy od 1998 roku, opiekunowie w różnych formach pieczy zastępczej – rodzina zastępcza, Rodzinne Pogotowie Opiekuńcze, a od 2003 „wujek i ciocia" w rodzinnym domu dziecka.
 
- Dom istnieje od 1974 roku jesteśmy czwartymi opiekunami, a przejęliśmy dom po moich rodzicach, którzy mieszkali tu z dziećmi pięć lat. W chwili obecnej po zmianach w ustawie jesteśmy placówką opiekuńczo wychowawczą typu rodzinnego i dom nosi nazwę Dom Rodzinny Ciechocińska, ale nazewnictwo nie ma dla nas znaczenia – opiekujemy się dziećmi, które na czas dla nich trudny zostały pozbawione opieki rodziców. Lubimy podróżować i przez te podróże chłonąć świat, w wolnych chwilach – w wakacje i weekendy - stajemy się grupą rekonstrukcyjną odtwarzającą Słowian sprzed 1000 lat. Przez nasze „ręce i serca" przez te wszystkie lata przewinęło się około 50 dzieci – ze wszystkimi niemal utrzymujemy kontakty - opowiada Witek.
 
Niedawno właściciele firmy ADECON odwiedzili przyjaciół w Łodzi i spędzili z nimi czas. - Wyjechaliśmy od nich z szeroko uśmiechającymi się sercami, bo tyle ciepła i radości w jednym miejscu dawno nas nie spotkało.
 
A tak było rok temu:
https://fb.watch/4pvq0wLwtx/
 
 
ADECON to firma transportowo-spedycyjna wyspecjalizowana w kompleksowej realizacji transportów multimodalnych (kombinowanych). Świadczy najwyższej jakości usługi klientom w całej Europie. Działa we wszystkich głównych europejskich terminalach kontenerowych, poprzez sieć agentów obsługuje ładunki kontenerowe w terminalach na całym świecie.
 

Strona www: http://adecon.pl/

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ