Sport

„Trener osiedlowy” wraca od poniedziałku

2020-07-10 19:00:00 Juliusz Kowalczyk/UM Kalisz

W najbliższy poniedziałek, 13 lipca na kaliskie obiekty sportowe wracają trenerzy osiedlowi. Program będzie realizowany na dziesięciu boiskach.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Program Trener Osiedlowy to zajęcia sportowe pod okiem wykwalifikowanych trenerów, które prowadzone są w wakacje na kaliskich boiskach. Poza ćwiczeniami ruchowymi, trenerzy zadbać mają także o profilaktykę niepokojących zachowań - mają podejmować działania w kierunku nauki konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z presją rówieśniczą, zachowania fair play, radzenia sobie ze złością i agresją, poznawania przez młodzież swoich mocnych stron.

Trenerzy osiedlowy pojawią się na dziesięciu obiektach przy kaliskich szkołach podstawowych: SP18, SP 12, SP 24, SP 1, SP 3, SP 14, SP 11, SP 10, SP 9 i SP 6. Zajęcia prowadzili będą od 13 lipca do 28 sierpnia 2020 roku od poniedziałku do piątku przez minimum 3 godziny dziennie, z wyłączeniem dni świątecznych ustawowo wolnych.

Program finansowany jest ze środków pozyskiwanych za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Koszt realizacji Trenera Osiedlowego to 80 tys. zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.