Tłumy kaliszan na festynie Trzeciomajowym w Parku Miejskim! [zdjęcia, wideo]

2022-05-03 19:00:00 BK

Wspólne grillowanie, spacery, zajęcia sportowe, animacje - kaliszanie chętnie spędzili wtorkowe popołudnie na festynie Trzeciomajowym w Parku Miejskim. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Piękna pogoda, zawsze przyjemne okoliczności Parku Miejskiego w wiosennej odsłonie i wiele atrakcji dla całych rodzin, przyciągnęły wielu kaliszan. Przyszli pieszo, przyjechali na rowerach, odpoczywali na kocach i specjalnie przygotowanych pufach. 

WIDEO pod linkiem: https://fb.watch/cN6SDjR1kJ/

Od godz. 16.00 do 19.00 na polanie przy rzeźbie Spoczywająca czekał poczęstunek – wspólny grill, przekąski oraz wiele atrakcji jak spacery z przyrodnikami, pokazy i zabawy: nordic walking, zajęcia piłkarskie, qigong i tai chi, joga na trawie.

Nie zabrakło animacji dla najmłodszych: malowanie twarzy, duże bańki mydlane, zamek dmuchany, zabawy z chustą dla dzieci.

Swoje stoiska mieli Akademia Kaliska, Miejska Bibliotek Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Miasto Kalisz. Można było przygarnąć uwolnioną książką albo zdobyć gadżety miejskie lub łakocie. Wszystkiemu towarzyszyła dobra muzyka.

Organizatorem wydarzenia była Kancelaria Prezydenta Miasta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ