Społeczne

Szpital w Wolicy ponownie jednoimienny

2020-10-15 14:25:01 red

Od najbliższej soboty Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy ponownie będzie zajmował się jedynie pomocą pacjentom z COVID-19.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

- Na prośbę Łukasza Mikołajczyka od najbliższej soboty pacjentom z COVID-19 pomocy jako placówka jednoimienna będzie udzielać Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. To dodatkowe 120 łóżek dla naszego regionu – ogłosiła na swoim profilu facebookowym Paulina Stochniałek - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

- Poszerzamy bazę łóżek covidowych w Wielkopolsce – mówi Łukasz Mikołajczak wojewoda wielkopolski – Każdy kto wygłasza poglądy o fikcyjnej pandemii niech przestanie myśleć tylko o sobie, ale pomyśli o tych którzy są obok – dodaje.

Wojewoda określił, że obecny czas to „czas solidarności” - Dziś w Wielkopolsce mamy ponad 800 zakażeń. Szpital przy ul. Szwajcarskiej wypełnia się i mam świadomość potrzeby jego odciążenia – mówi wojewoda – Podjąłem szereg działań i decyzji w sprawie uruchomienia kolejnych łóżek na terenie Wielkopolski, które w sumie mają „uwolnić” około 300 łóżek dla chorych na koronawirusa. Najwięcej z nich zostanie utworzonych w szpitalu w Wolicy. Przywracamy szpital w Wolicy, który już był szpitalem jednoimiennym – dodaje.

 

Pomagamy❗️ Na prośbę Łukasz Mikołajczyk - Wojewoda Wielkopolski, od najbliższej soboty pacjentom z COVID-19 pomocy jako...

Opublikowany przez Paulinę Stochniałek - Członek Zarządu Województwą Wielkopolskiego Czwartek, 15 października 2020

Jak informuje Wioletta Przybylska, rzecznik prasowa Szpitala w Wolicy - Obecnie Szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi. 12 chorych z Wolicy do jutra najprawdopodobniej zostanie przewiezionych do szpitala w Kaliszu (pacjenci onkologiczni) oraz do Konina (pacjenci pulmonologiczni). Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę wg planów i informacji szpital w Wolicy ma być gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19.


Przypomnijmy, że 20 kwietnia wojewoda Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o natychmiastowej organizacji nowego szpitala jednoimiennego w Wolicy - Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19 – tłumaczy wtedy Łukasz Mikołajczyk. Decyzja spowodowana była szczególnie trudną sytuacją w kaliskim DPS-ie i Centrum Opieki Długoterminowej.

Od 1 lipca szpital w Wolicy przestał być placówką jednoimienną i wrócił do statutowej działalności.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ