Edukacja

SWWS uzyskała status uczelni akademickiej

2022-08-03 13:00:00 red

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości otrzymała kategorie naukowe „A” w dwóch dyscyplinach - „Nauk o bezpieczeństwie” oraz „Pedagogiki”. Uczelnia dołączyła do grupy najlepszych ośrodków naukowo-dydaktycznych w Polsce, jak również uzyskała status uczelni akademickiej.

fot. MW
fot. MW

- Otrzymaliśmy dwie decyzje o nadaniu kategorii naukowej w dyscyplinach „Pedagogiki” i „Nauk o bezpieczeństwie”. Została nam przyznana kategoria naukowa „A”. To bardzo duże wydarzenie w naszej, krótkiej trzyletniej historii. W momencie nadania tych decyzji stajemy się uczelnią akademicką – mówi rektor komendant gen. Marcin Strzelec - Ze szkoły zawodowej przekształcamy się w uczelnię akademicką. Być może jest to rekord wśród polskich uczelni, żeby w okresie trzech lat osiągnąć taki sukces – dodaje.

Ewaluację działalności naukowej SWWS za lata 2019-2021 przeprowadzało Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Komisją Ewaluacji Nauki. - Zapewne nasze dalsze kroki to zmiana nazwy uczelni. Jest rozważana opcja zmiany nazwy związanej z akademią. Teraz przed nami otworzenie szkół doktorskich oraz uruchomienie procesów doktoryzowania i habilitowania – tłumaczy gen. Marcin Strzelec, który podkreśla, że zmiana niesie za sobą także nowe możliwości pozyskiwania środków na rozwój uczelni.

- Wyniki parametryzacji, które otrzymaliśmy stanowią dla naszej uczelni ogromny impuls dla dalszego rozwoju. Fakt, że Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości de facto już stała się uczelnią akademicką sprawia, że wchodzimy do ekstraklasy polskich uczelni – mówi dr Michał Sopiński prorektor ds. rozwoju - Stajemy się drugą akademią w Kaliszu. Jest to dla nas wielkie wyzwanie, bo nie mamy zamiaru osiadać na laurach. Już teraz prowadzimy kierunki, które jeszcze nie były poddawane ewaluacji naukowej, chodzi tu przede wszystkim o kierunek „Prawo” – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować