Sukces kaliskiego zawodnika na VI Otwartych Mistrzostwach Polski w Para Badmintonie

2024-09-24 15:30:00 redakcja@calisia.pl

Mateusz Krawczyk, zawodnik Kaliskiej Ligi Badmintona, zdobył tytuł wicemistrza Polski na VI Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie, które odbyły się  w dniach 21-22 września 2024 w Zakopanem.

W tegorocznych Mistrzostwach, w których brało udział 55 zawodników z 9 krajów (m. in. Niemiec Francji, Norwegii, Słowacji),  debiutował zawodnik Kaliskiej Ligi Badmintona, Mateusz Krawczyk. Sportowiec w rozgrywce indywidualnej wywalczył drugie miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski.

Podczas zawodów odbyły się także rozgrywki deblowe, w których Mateusz w parze z Karolem Sadym z Okocimia wywalczyli brązowy medal.

W drodze po srebro Mateusz pokonał tak doświadczonych rywali jak Sergiusz Fudalu, Joseph Stehlik oraz Richard Huray. Uległ dopiero w rundzie finałowej byłemu kadrowiczowi i wielokrotnemu medaliście międzynarodowych turniejów Grzegorzowi Jednaki.

W trakcie turnieju Mateusza wspierał na miejscu Trener i klubowy kolega, Radosław Zmysłowski.

Był to dopiero drugi turniej w krótkiej karierze zawodnika z Kalisza. Wcześniej wystąpił na międzynarodowym turnieju w Pradze, w którym zdobył brązowy medal, a badmintona trenuje od niespełna dziesięciu miesięcy.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.