Polityka

Strażacy ćwiczyli na terenie firmy Colian

2022-07-01 09:00:00 red za mł. ogn. Jakub Pietrzak/ PSP w Kaliszu

30 czerwca na terenie firmy Colian w Opatówku miały miejsce ćwiczenia jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

fot. kpt. Szymon Zieliński
fot. kpt. Szymon Zieliński

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w budynku administracyjno-socjalnym przyległym do budynku magazynowego wysokiego składowania. - Osobą zgłaszającą był pracownik zakładu który zauważył pożar. Na miejsce prócz zastępów z JRG 1 i 2, pobliskiej jednostki OSP Opatówek oraz Tłokinia przybył również Pluton Gaśniczy „Kalisz” składający się z jednostek: OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Dobrzec, OSP Pólko, którego głównym zadaniem było zbudowanie magistrali zasilania wodnego z zewnętrznego zbiornika ppoż. znajdującego się na terenie zakładu. Podczas ćwiczeń podano kilka prądów gaśniczych, a roty wyposażone w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego ewakuowały dwie osoby poszkodowane na zewnątrz udzielając im Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – informuje mł. ogn. Jakub Pietrzak drugi oficer prasowy KM PSP w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować