Skończył jazdę w rowie. Miał 2 promile

2019-05-21 08:45:00 red. KMP Kalisz

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie miał kierowca mitsubishi, który stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie już wkrótce przed sądem. Na szczęście na skutek tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W nocy 17 maja br. oficer dyżurny kaliskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Skarszewek (gm. Żelazków). Na miejsce zostali skierowani policjanci z kaliskiej drogówki. Funkcjonariusze, który przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca mitsubishi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze kierowca mitsubishi wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ