Sport

Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych odbędą się w Kaliszu

2022-08-06 09:00:00 red

W dniach 11-14 czerwca w Kaliszu odbędą się Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych “Polonia Euro Volley 2022”. Do naszego miasta przyjadą zespołu z ośmiu europejskich krajów.

fot. Michał Wołowicz
fot. Michał Wołowicz

- Poza granicami naszego kraju mamy ponad 20 milionów obywateli. Stąd też koncepcja intensywnej współpracy z naszymi Rodakami tak, aby czuli się blisko Polski – mówi Jan Dziedziczak - Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą - Z wielką przyjemnością chciałbym ogłosić, że w Kaliszu, w sierpniu tego roku odbędą się Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych. To właśnie w hali Kalisz Arena będziemy mogli oglądać najlepsze drużyny polonijne z całej Europy – dodaje.

Udział w wydarzeniu weźmie około 160 obywateli Polski mieszkających poza granicami naszego kraju. W Siatkarskich Mistrzostwach Europy Drużyn Polonijnych zagrają drużyny. m.in. z Belgii, Austrii, Białorusi, Francji, Litwy czy Norwegii.

- Walor Sportowy jest jasny dla wszystkich, ale ten projekt ma także charakter historyczny, patriotyczny i wielce społeczny – podkreśla wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek.

- Turnieje takie jak Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych powinny stanowić podstawę budowania marki Kalisza jako miasta, które Polonia powinna poznać. Na co dzień szczycimy się mianem najstarszego miasta w Polsce, czy też najstarszego ośrodka z metryką pisaną, wspominając jednocześnie, że Kalisz jest niejako miastem, w którym państwowość polska się rodziła. Uważam, że takie imprezy jak wspomnienie Mistrzostwa powinny być jedną z cegiełek budowania tożsamości miasta Kalisza również wśród środowisk polonijnych – powiedział przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński.

Mimo, że turniej jest zaplanowany od 11 do 14 sierpnia to rywalizacja sportowa będzie odbywała się 12 i 13 (piątek i sobota) - Sportowe aspekty Siatkarskich Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych będą odbywały się 12 i 13 sierpnia w hali Kalisz Arena oraz sąsiedniej hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wielki finał jest planowany na sobotę 13 sierpnia, w okolicach godziny 15:00. Turniej wyłoni pierwszego Siatkarskiego Mistrza Europy Drużyn Polonijnych. Wokół mistrzostw zorganizowanych będzie dużo atrakcji zarówno dla uczestników, jak i mieszkańców Kalisza odwiedzających halę w tym czasie – mówi prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła.

 

Program:

Piątek – 12 sierpnia

9.00 – 10.30 – Rozgrywki grupowe – pierwsza runda meczów

10.30 – 12.00 - Rozgrywki grupowe – druga runda meczów

12.00 – 13.30 - Rozgrywki grupowe – trzecia runda meczów

13.30 – 15.00 - Rozgrywki grupowe – czwarta runda meczów

15.00 – 16.30 - Rozgrywki grupowe – piąta runda meczów

16.30 – 18.00 - Rozgrywki grupowe – szósta runda meczów

 

Imprezy towarzyszące:

9.00 – 18.00 – Miasteczko Klubów Polonijnych

Wystawa „Historia Kaliskiej Siatkówki”

Wystawa poświęcona historii odbudowy Miasta Kalisza

Gry i zabawy dla dzieci

 

Sobota – 13 sierpnia

9.00 – 10.30 – Pierwszy półfinał (Hala Kalisz Arena)/ mecz o 7. miejsce (Hala SMS)

10.30 – 12.00 - Drugi półfinał (Hala Kalisz Arena)/ mecz o 5. miejsce (Hala SMS)

12.30 – 14.00 – Mecz o 3. miejsce (Hala Kalisz Arena)

14.00 – 16.00 – Finał (Hala Kalisz Arena)

16.00 – 17.00 – Wręczenie tytułu Polonijnego Mistrza Europy

18.00 – 19.30 – Sympozjum polonijne

20.00 – 24.00 – Gala finałowa połączona z uroczystą kolacją (Komoda Club Residence – Kalisz ul. Niecała 6a)

 

Imprezy towarzyszące:

9.00 – 18.00 – Piknik polonijny

Strefa kulinarna „Smaki Polski”

Gry i zabawy dla dzieci

Promocja zdrowego żywienia

Miasteczko Klubów Polonijnych

Wystawa „Historia Kaliskiej Siatkówki”

Wystawa poświęcona historii odbudowy Miasta Kalisza

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować