Polityka

Rozkręca się nowe Koło PO w Kaliszu! Kaliszanie dołączają do Posłanki Karoliny Pawliczak by działać dla lokalnej społeczności

2024-02-06 12:59:44 redakcja@calisia.pl

Kilkanaście pierwszych osób wstąpiło już do Koła Samorządowego Platformy Obywatelskiej w Kaliszu. To szóste kaliskie koło partii Donalda Tuska. Utworzyła je posłanka Karolina Pawliczak, która podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zdobyła w Kaliszu najwyższe poparcie wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej.

Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak
Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak

Jak mówi kaliska parlamentarzystka, już w październiku zgłosiło się do niej kilkanaście osób, deklarując chęć działania i współpracy w ramach Platformy Obywatelskiej.

Zbliżają się wybory samorządowe, więc trzeba rozszerzać działania, integrować ludzi, skupiać wokół siebie ludzi, którzy chcą pracować w wyborach i pomagać - mówi portalowi Calisia.pl posłanka Karolina Pawliczak.

 

Choć sama nie kandyduje, posłanka Karolina Pawliczak pracowicie przygotowuje się do wyborów samorządowych, w których będzie aktywnie wspierać walczącego o prezydencki fotel profesora Piotra Łuszczykiewicza oraz kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Kalisza. 

– To nowa energia, zapał i fantastyczni ludzie. Bardzo się cieszę, że mamy w Kaliszu tylu aktywnych, gotowych do działania społeczników, którzy chcą razem współpracować na rzecz naszego miasta – mówi Karolina Pawliczak. – To właśnie z myślą o nich, ich wspaniałych pomysłach, ideach i projektach postanowiłam utworzyć w Kaliszu Koło Samorządowe Platformy Obywatelskiej. Dziękuję tym, którzy już są z nami i zapraszam wszystkich, którzy chcą być po stronie demokracji, wolności i aktywności na rzecz naszego miasta. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do kontaktu z moim biurem przy ul. Górnośląskiej 69A.

W samym Kaliszu działa już 5 kół Platformy Obywatelskiej. Koło obejmuje mniejszy obszar terytorialny niż Rada Powiatowa i zrzesza osoby działające lokalnie. 

- 5 kół to sporo, jeżeli chodzi o miasto, ale uważam, że nie wolno się blokować. Jeżeli jest taka intencja i ludzie chcą się integrować w kołach, to powinno ich powstawać więcej - wyjaśnia posłanka. - To norma, standard w wielu partiach politycznych. Największą formułą jest Rada Powiatowa, i tę Radę niedawno mieliśmy, gdzie podejmowane były określone uchwały czy decyzje. Mniejszą strukturą są koła. Nie potrzeba zwoływać Rady Powiatowej żeby się spotkać. W tych kołach są przewodniczący i tam toczą się dyskusje, rozmowy, podejmowane są określone decyzje, które później procedowane są na radach powiatowych.

Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak w Kaliszu

ul. Górnośląska 69A, tel. 697 857 702

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować