Społeczne

Rodzina szuka świadków nieszczęśliwego wypadku na os. Piwonice. Utonął 73-letni kaliszanin

2020-11-20 10:22:57 BK

15 listopada, w rzece na os. Piwonice utonął 73-letni kaliszanin Kazimierz, miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu, od wielu lat związany z KTW Kalisz. Zginął prawdopodobnie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, realizując swoją pasję. Rodzina szuka i prosi o kontakt osoby, które mogły widzieć zdarzenie.

fot.BK
fot.BK

Do tragedii doszło po godzinie 11:00 w rzece na os. Piwonice, w okolicy elektrociepłowni. Kaliszanin wypłynął z KTW na swojej ulubionej, niebieskiej łódce i dopłynął we wspomniane miejsce, w pobliżu tamy. Tam musiało dojść prawdopodobnie do nieszczęśliwego wypadku. Dryfujące ciało 73-latka zauważył jeden z wędkarzy, który zawiadomił służby ratunkowe. Reanimacja nie przywróciła funkcji życiowych. Łódka, którą płynął kaliszanin, została odnaleziona 150 metrów od miejsca znalezienia ciała. Była zatopiona, a wiosła połamane. Co się wydarzyło? Co spowodowało, że tak doświadczony pływak wpadł do wody? 

Rodzina śp. Pana Kazimierza szuka i prosi o kontakt osoby, które mogły widzieć tego dnia pływającego kaliszanina na niebieskiej łódce, z dwoma wiosłami, który płynął od KTW, a także osoby, które mogły widzieć nieszczęśliwe zdarzenie. Jeżeli coś widzieliście i macie jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt z rodziną pod nr tel. 664 130 346. Każda poszlaka może być bardzo istotna. Pomóżmy rodzinie wyjaśnić sytuację i zapewnić spokój.

- Na cmentarzu Tynieckim pożegnamy Kazimierza Nowaka, kaliszanina, wieloletniego członka KTW Kalisz, wioślarza, który zginął w czasie treningu na Prośnie. Zawodowo związany z fabryką Wistil, Pan Kazimierz był pasjonatem wioślarstwa, miłośnikiem historii naszego miasta. Razem z innymi mastersami aktywnie uczestniczył w wydarzeniach organizowanych na rzece. Prosna i sporty wodne były jego żywiołami. Miałem przyjemność pływać z Panem Kazimierzem. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom Kazimierza Nowaka składam wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci! - pisze prezydent Krystian Kinastowski.
 
Pogrzeb odbędzie się 20 listopada, o godzinie 14.15.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ