Społeczne

Remont Oddziału Chorób Zakaźnych dobiega końca. Tak się prezentuje

2023-11-17 10:30:00 red./Szpital Kalisz

17 lutego podpisana została umowa z wykonawcą, a w kwietniu br. ruszyły prace remontowe Oddziału Chorób Zakaźnych WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ulicy Toruńskiej. Obiekt, który wcześniej straszył, teraz otrzymał nowe życie. Prace są już na finiszu. 

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
Na finiszu są już prace przy rozpoczętej w pierwszych dniach kwietnia tego roku modernizacji Oddziału Zakaźnego przy ulicy Toruńskiej. Modernizacja, która w sumie kosztować będzie blisko 11 milionów złotych, ma szansę zakończyć jeszcze w tym miesiącu.
 
Budynek został docieplony, odnowiono elewację i przywrócono jej historyczna kolorystykę (co odbyło się na mocy uzgodnień konserwatorem zabytków); zmieniono układ pomieszczeń na bardziej funkcjonalny, wymienione zostały konieczne instalacje. Po zakończeniu wszystkich prac oddział będzie nie tylko cieszył oczy, ale też wydatnie poprawią się warunki pobytu Pacjentów i komfort pracy personelu.
 
Na czas prowadzonych prac, oddział przeniesiony będzie na piętro budynku. Prace obejmują również drogi dojazdowe do oddziału.
 
Fundusze na tę inwestycję pochodzą z Ministerstwa Zdrowia oraz z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Dofinansowanie obejmuje również zakup sprzętu medycznego - to między innymi aparaty przyłóżkowe RTG, kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory, centrala monitorująca, aparat do ciągłych zabiegów nerkozastępczych.
 
Na zadanie szpital pozyskał zewnętrzne dofinansowanie:
6.970.934,78 zł - z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
3.967.799 zł- z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
32.201,00 zł. - wkład własny szpitala.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować