Społeczne

Przychodnia „Nowy Świat” nowym punktem na mapie Kalisza. Pierwsi pacjenci znajdą pomoc od 1 marca.

2023-02-09 13:48:04 red

Mimo iż pierwszych pacjentów zacznie przyjmować od 1 marca to 9 lutego w obecności członkini zarządu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Pauliny Stochniałek dokonano oficjalnego otwarcia przychodni „Nowy Świat”, która znajduje się w miejscu byłego pogotowia ratunkowego przy ul. Nowy Świat.

fot. MW
fot. MW

- Otwieramy POZ. Pierwszy pacjent powinien trafić do nas 1 marca – mówi dyrektor kaliskiego szpitala Radosław Kołaciński. W placówce zatrudnione są trzy pielęgniarki oraz dr Anita Kaczorowska kierownik przychodni oraz specjalistka medycyny rodzinnej – Mamy już podpisane promesy z dwoma lekarzami pediatrami, oni od 1 marca przychodzą do pracy, a także czterema internistami, którzy będą wspomagali pracę – dodaje dyrektor „okrąglaka”

- Każdy pacjent niezależnie od wieku będzie mógł tutaj uzyskać poradę lekarską, wykonać badania laboratoryjne, czy też zrobić szczepienia ochronne – mówi dr Anita Kaczorowska – Zaczynamy pracę od 1 marca – dodaje.

W przychodni znajdują się cztery gabinety ogólne oraz gabinet dziecięcy. - Ta inwestycja trwa od 2021 roku. Budynek przez długi czas stał niezagospodarowany i zastanawialiśmy się jakie będzie dla niego najlepsze przeznaczenie. Wspólnie z dyrektorem Radosławem Kołacińskim zdecydowaliśmy, że najlepsze będzie przekazanie go szpitalowi pod POZ, a wkrótce dalsze inwestycje – mówi członkini zarządu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek – Mamy nadzieję, że pacjenci będą nie tylko bardzo dobrze zaopiekowań, ale przede wszystkim, że nie będą musieli długo czekać – dodaje.

Inwestycja kosztowała 822 tys. zł, z czego ponad 815 zł pochodzi z funduszy przekazanych przez UMWW. Dalsze inwestycje w tym miejscu, które już po części trwają to przeniesienie ośrodka Wojewódzkiej Medycyny Pracy z ul. Zamkowej oraz przeniesienie oddziału rehabilitacji dziecięcej.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować