Kultura

Przestrzenie Miasta, Przestrzenie Koloru. Zaproszenie na wernisaż na WPA UAM

2021-06-10 14:30:00 WKST

W Galerii im. Profesora Andrzeja Niekrasza w WPA UAM, przy ul. Nowy Świat 28-30 w Kaliszu, w dniu 11 czerwca 2021 r. od godz. 15. do 20. odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Piotra Perskiego pt.:"Przestrzenie Miasta, Przestrzenie Koloru". Wystawę będzie można zobaczyć do 11 lipca 2021 r.

wkst
wkst

Piotr Perski, 1971 - polski artysta z Kalisza, od 1998 roku mieszka w Barcelonie. Ukończył studia magisterskie w ASP w Łodzi. W latach 1998-2000 jako doktorant studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Barcelonie, uzyskując początkowe stypendium z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Hiszpanii oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki z Polski. W 2017 roku ukończył studia doktoranckie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Barcelonie. Podczas pobytu w Barcelonie był stypendystą: Royal Talens, Fundacji Mondariz Balneario, Instytutu Ramona Llulla oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W latach 1995-2020 wykonał 34 wystawy indywidualne. Najważniejsze wystawy odbyły się w: Barcelonie-Sala Pares oraz w Saragossie, Guadalajarze, Logroño i Walencji. W Polsce w Muzeum Okręgowym w Kaliszu, Pałacu Kultury w Katowicach i Instytucie Cervantesa w Krakowie. W USA wystawił swoją pracę w San Francisco, Konsulacie RP w Nowym Jorku. W 2017 roku wyjechał do Australii i miał indywidualną wystawę w Polish Club w Ashfield w Sydney.
Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych w Hiszpanii, Polsce, Niemczech, Cyprze, Singapurze, USA, a także w wielu międzynarodowych konkursach plastycznych w Hiszpanii i Polsce. Jego prace znajdują się w zbiorach: Konsulatu RP w Barcelonie, Talens Collection, Fundacji Kulturalnej Ibercaja w Saragossie, Geras Tousignant Gallery San Francisco, Uniwersytetu w Barcelonie, Instytutu ​​Cervantes, Fundacji Iluro Hiszpania, Fundacji Nowosielskich i Konsulatu RP w Nowym Jorku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ