Przegląd Kaliskiego Sportowego Tygodnia

2024-04-28 19:05:53 Martynian Przybyłek dla Calisia.pl

Co się działo w sporcie w tygodniu i co nas czeka w następnym? Zapraszamy do kolejnego przeglądu wydarzeń sportowych z Kalisza i rezultatów kaliskich drużyn.

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – AWS ENERGA SZCZYPIORNO KALISZ

Po dłuższej przerwie, piłkarki ręczne z Kalisza wracają do rozgrywek w rundzie przegranych. Pozostały ostatnie trzy mecze, które zadecydują o tym, czy Kaliszanki się utrzymają, czy będą grać w barażach czy spadną. W dniu 23 kwietnia, pierwsze spotkanie rewanżowe zostało rozegrane z Galiczanką Lwów. Wygranie tego meczu mógł zapewnić Kaliszankom dziewiąte miejsce, co wiązałoby się z rozegraniem barażu o utrzymanie. Pierwsza połowa pokazała, że spotkały się dwie godne siebie drużyny. Nikt nie był w stanie odskoczyć rezultatem, i choć wynik remisowy utrzymywał się niemalże do końca połowy, to AWS Energa Szczypiorno Kalisz na przerwę zdołała udać się z jednobramkowym prowadzeniem 12:11. W drugiej połowie stan remisowy utrzymywał się do stanu 19:19. Od tego momentu Kaliszanki odskoczyły z wynikiem, i pozytywnego rezultatu już nie oddały do końca. Mecz zakończył się wynikiem 25:23 dla AWS Energi Szczypiorno Kalisz. Tym meczem, Kaliszanki zapewniły sobie baraż o utrzymanie, szanse na bezpośrednie utrzymanie nadal są, ale potrzebne są dwa zwycięstwa z rzędu i potknięcie się jednego z zespołów z lepszym bilansem punktowym.

PIŁKA NOŻNA – KKS KALISZ

Po ostatnim meczu i szczęśliwym remisie, drużyna KKS Kalisz w dniu 27 kwietnia, była gospodarzem spotkaniu pomiędzy nią, a Olimpią Elbląg. Na zakończenie poprzedniej kolejki, tylko dzięki rezultatom z pozostałych spotkań, drużyna z Kalisza, nadał zajmowała pozycję wicelidera eWinner II Ligi. Olimpia Elbląg przed tą kolejką zajmowała trzynaste miejsce. Lecz, jak można zauważyć KKS Kalisz w obecnym momencie jest kompletnie bez formy. Dało się to zauważyć już na samym początku spotkania, gdzie Olimpia Elbląg już w 6’ minucie objęła prowadzenie w spotkaniu. I to by było na tyle. KKS Kalisz przez cały pozostały czas, jaki pozostał, nie był w stanie chociażby zremisować. Statystykami gospodarze wygrywali, ale najważniejsza statystyka była dla Elbląga. Wynik spotkania 1:0 dla Olimpii Elbląg. I tylko i wyłącznie dzięki korzystnym spotkaniom z innych spotkań, KKS Kalisz nadal zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Do końca sezonu zostały cztery spotkania.

SOCCA – DECATHLON LIGA KALISKA

W piątej kolejce sezonu, już oficjalnie ilość drużyn konkurujących o miano najlepszej w Kaliszu została zredukowana o jedną, gdyż drużyna Wild Boyz została z ligi wycofana. Oznaczało to, że jedna z drużyn co kolejkę musi pauzować, gdyż obecnie jest nieparzysta ilość drużyn.

Na start kolejki do starcia podeszły drużyny Inferno FC oraz Jamajka FC. Mecz był wyrównany tylko do stanu 1:1, następnie drużyna Piekelnych trafiała raz za razem, kończąc na jedenastu. Mecz zakończył się wynikiem 11:2, dla Inferno.

Drugi mecz tyczył się drużyn KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz oraz AZP Poster Kalisz. Do końca pierwszej połowy wynik utrzymywał się remisowy, natomiast w drugiej połowie Asnyk dorzucił dodatkowe trzy trafienie pieczętując zwycięstwo, Asnyk 4:1 Poster.

Trzecie spotkanie dotyczyło Athletic Górnośląska oraz Kaźmierczak Team. Tutaj przebieg spotkania był podobny jak poprzedni, lecz żadna z drużyn nie potrafiła się wstrzelić w bramkę. Przełamanie przyszło po stronie Athleticu, którzy zdołali wbić dwie bramki. Athletic wygrał spotkanie 2:0.

Kolejne spotkanie między FC Zoo a Decathlon Weekendowymi Kopaczami bardzo przypominało pierwszy mecz kolejki. Jednostronne z korzyścią dla Kopaczy, którzy gładko wygrali swój mecz 9:2.

Najbardziej wyrównane starcie kolejki odbyło się między Błękitnymi Piotrów oraz Efektem Podzborów. Obie drużyny trafiały, lecz skuteczniejszy był Efekt, który wygrał spotkanie 5:3.

Ostatnie dwa mecze kolejki między Speed Car Kalisz a Derbix oraz Fenix a New Boys były jednostronne dla gospodarzy. Najpierw Speed Car wygrał 6:2, a potem Fenix w swoim spotkaniu wygrał piąty mecz z rzędu, wynikiem 7:2.

W tej kolejce pauzowała drużyna Myjnia pod Brzozą.

Po pięciu kolejkach liderem tabeli pozostaje drużyna Fenix.

SOCCA – DECATHLON LIGA ROZWOJOWA

Po dwóch tygodniach przerwy, została rozegrana druga kolejka Ligi Rozwojowej.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Colorado Kalisz oraz Drużyna AA. Goście otworzyli wynik, a następnie stopniowo go powiększali. Gospodarze próbowali gonić, ale jak strzelili, to równie szybko bramkę stracili. Finalnie Drużyna AA wygrała to spotkanie 5:3.

Drugim i ostatnim spotkaniem drugiej kolejki był mecz między drużynami Kalisz Saint Germain a FC Winiary. Na początek gospodarze szybko strzelili dwie bramki, następnie goście doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie to Winiary objęło prowadzenie, które nie udało im się utrzymać go do końca. Obie drużyny podzieliły się punktami, a mecz zakończył się remisem 3:3.

Po dwóch kolejkach liderem tabeli jest drużyna Kalisz Saint Germain.

Za dwa tygodnie odbędą się jednego dnia, dwie kolejki!