UKS Zakrzyn zajmuje 2 miejsce w III Turnieju o Puchar Akademii Unihokeja Rogmos

2024-05-13 16:30:00 UKS Zakrzyn

W sobotę, 11 maja 2024 roku, hala sportowa w Pleszewie stała się areną zmagań trzeciej edycji Turnieju Pucharu Akademii Unihokeja Romgos Kotlin. Ta emocjonująca impreza zgromadziła ponad 30 drużyn z różnych kategorii wiekowych, przyciągając miłośników unihokeja z całego regionu.

W kategorii dziewcząt urodzonych w 2011 roku i młodszych UKS Zakrzyn zajął 2. miejsce, przegrywając nieznacznie mecz finałowy. Najlepszą bramkarką całego turnieju okazała się Julia Zielińska z UKS Zakrzyn, a Lena Banasiewicz została jedną z najlepszych zawodniczek całego turnieju.

Skład drużyny: Lena Banasiewicz, Małgorzata Pleśnierowicz, Klaudia Duczmańska, Julia Zielińska, Milena Wyborna, Marta Olek, Aleksandra Woźniak, Anna Filipiak.

W kategorii dzieci urodzonych w 2014 roku i młodszych drużyna UKS Zakrzyn składała się głównie z uczniów drugiej klasy oraz większości dziewcząt. Z powodu niedzielnej komunii uczniowie trzeciej klasy nie mogli wziąć udziału w zawodach. Pomimo tego ta drużyna zaprezentowała się znakomicie w rywalizacji głównie z chłopcami z trzecich klas potrafiła zwyciężyć w 3 pojedynkach z Poznaniem, Wrocławiem i Radzewem. Niestety, trzy porażki sklasyfikowały ten zespół na 5. miejscu, a do 3. miejsca zabrakło tylko lepszej różnicy bramkowej, gdyż trzy drużyny od 3. do 5. miejsca miały po 9 punktów. Cieszy świetna gra już w tak młodym wieku. Jedną z najlepszych zawodniczej w tej kategorii została Maja Jakóbek z UKS Zakrzyn

Skład drużyny: Maja Jakóbek, Nikola Mocna, Hanna Banasiewicz, Oliwia Sowa, Paweł Polewski, Kacper Wyborny, Kornel Skonieczny.

Drużyny pragną wyrazić swoje podziękowania Władzom Gminy Lisków za wsparcie finansowe w pokryciu kosztów transportu na to wielkie unihokejowe święto.