Kultura

Przeboje muzyki big bandowej rozbrzmiały w Filharmonii Kaliskiej

2019-11-19 10:30:00 red.

W poniedziałek, 18 listopada, w Filharmonii Kaliskiej rozbrzmiały przeboje muzyki big bandowej. 

fot. Arek Szymański
fot. Arek Szymański

Podczas wspólnego koncertu w Kaliszu wystąpiły orkiestry wojskowe: polska Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz amerykańska United States Air Forces in Europe Band, które zaprezentowały się w rozrywkowej odsłonie. Nie zabrakło utworów najwybitniejszych artystów polskiej i zagranicznej sceny muzyki rozrywkowej i jazzowej. Nie zabrakło mundurów lotniczych polskich oraz amerykańskich sił zbrojnych, popisów solistów i wokalistów a także żywiołowej atmosfery.

Wykonawcy:

Big Band The U.A. Air Forces in Europe Band
Big Band Orkiestry Wojskowej w Bytomiu
Magdalena Krzywda - wokalistka jazzowa

Współorganizatorem koncertu byli: Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz WPA UAM w Kaliszu.

 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ