Edukacja

Program „Szkoła i Sztuka” rusza dla szkół

2023-09-28 12:00:00 CKiS

Tak, takie połączenie jest możliwe! Program „Szkoła i Sztuka” wspiera kreatywność dzieci i młodzieży, ich zdolność do wyrażania siebie, rozbudza ciekawość. Kino Centrum zaprasza wszystkie szkoły do udziału!

CKiS
CKiS

Szkoła & Sztuka to autorski program edukacji filmowej opracowany przez Kino Centrum. Starannie dobrane filmy o charakterze dydaktycznym skierowane są do poszczególnych grup wiekowych:

Przedszkola

Klasy 1-3

Klasy 4-6

Klasy 7-8

 

Szkoły ponadpodstawowe

Po seansie filmowym uczniowie i nauczyciele zaproszeni są do udziału w zajęciach z zakresu edukacji emocjonalnej, wychowania, kształtowania wiedzy o kulturze, tematyki społecznej. Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów zajęcia to świetna okazja do wyrażenia swojego zdania, doświadczenia przedstawionego problemu.

Kino Centrum stawia na rozwiązania praktyczne – zamiast formy wykładowej proponuje zabawy, pogadanki, warsztaty.

 

PRZEDSZKOLA

Zajęcia przedszkolne trwają tutaj nie dłużej niż 80 minut. Zdając sobie sprawę ze szczególnych potrzeb najmłodszego widza, zajęcia układane są w nieco inny sposób niż wszystkie pozostałe.

Do danej wiązki tematycznej dobierane są krótkie kreskówki, które ilustrują problem, a poszczególne odcinki obudowane ćwiczeniami dla dzieci. Są to zadania poprawiające percepcję wzrokową, słuchową, łamigłówki, a nawet zajęcia ruchowe i grupowe, gdy pozwalają nam na to warunki.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA I PONADPODSTAWOWA

Starszym uczniom proponujemy projekcję filmu pełnometrażowego z zajęciami, które podsumowują proponowany materiał.

Zajęcia te trwają ok. 30 minut. Dzięki temu część kwestii poruszonych w filmie jest opracowana przez młodzież jeszcze przed wyjściem z kina.

Tematy dobrane są zgodnie z podstawą programową, ale też z potrzebami młodzieży.

Program powstał z myślą o tym, aby młodzi mogli szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W końcu kto pyta, nie błądzi!

 

Koszt zajęć:

15 zł za bilet przy uczestnictwie w 1-4 zajęciach

12 zł za bilet przy 5 lub większej ilości zadeklarowanych zajęć.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować