Społeczne

Pożar w hali magazynowej w Piątku Wielkim. W akcji sześć zastępów straży pożarnej.

2022-08-09 13:29:36 red

Pożar palet z warzywami był powodem porannej interwencji strażaków w jednej z hal magazynowych w Piątku Wielkim w gminie Stawiszyn. Łącznie w akcji trwającej ponad 2,5 godziny brało udział sześć zastępów PSP i OSP.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

O godz. 5.51 KM PSP w Kaliszu otrzymała zgłoszenie o pożarze hali magazynowej w Piątku Wielkim – Po dojeździe na miejsce stwierdzono silne zadymienie w budynku hali. Wydobywał się gęsty dym, jednak nie wydobywał się ogień. Nasze działania polegały na wprowadzeniu roty gaśniczej wewnątrz obiektu, który przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowała źródło pożaru. Paliły się palety z warzywami wewnątrz obiektu. Strażacy natychmiast podali dwa prądy wody na palące się palety – informuje mł. asp. Jakub Pietrzak drugi rzecznik prasowy KM PSP w Kaliszu.

Aby akcja gaśnicza była skuteczniejsza strażacy wykonali otwór w ścianie hali, przez który oddymiano budynek. Działania strażaków trwały ponad 2,5 godziny. Nikomu nic się nie stało.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować