Społeczne

Powstanie oświetlenie ścieżki rowerowej wzdłuż Szlaku Bursztynowego i Parku Miejskiego

2021-09-23 11:30:00 BK

Radny Eskan Darwich w interpelacji zwrócił uwagę na brak oświetlenia ścieżki rowerowej od ul. Stawiszyńskiej do Alei Walecznych i od Alei Walecznych do ul. Sportowej. Czy wskazany odcinek ścieżki doczeka się latarni?

zdjęcie poglądowe BK
zdjęcie poglądowe BK

- W ramach dyżuru radnego na rowerze spotkałem się z grupą cyklistów, która na co dzień korzysta ze ścieżki rowerowej przy Szlaku Bursztynowym jadąc do pracy i z powrotem. Spotkanie odbyło się w porze nocnej tak, aby na własne oczy zobaczyć z czym nasi mieszkańcy mają problem. Wskazana ścieżka rowerowa jest niedoświetlona i stwarza dyskomfort dla jej użytkowników. Nasza trasa z grupą cyklistów rozpoczęła się od skrzyżowania ulicy Łódzkiej ze Szlakiem Bursztynowym w kierunku Aquaparku, następnie w kierunku Wału Jagiellońskiego i Bernardyńskiego, aż do ulicy Stawiszyńskiej. Stwierdzam, iż wzdłuż ścieżki jest kompletnie ciemno - pisze w interpelacji radny Eskan Darwich.

Czy jest możliwość oświetlenia tej trasy? Okazuje się, że piesi i cykliści mogą być spokojni.

- Wniosek został wpisany na listę zadań dot. infrastruktury oświetleniowej oczekujących na realizację. Pragnę nadmienić, iż inwestycje związane z budową oświetlenia realizowane są przez Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. w Kaliszu. Miasto Kalisz jako udziałowiec Spółki przekazuje środki finansowe w formie wkładu pieniężnego. Środki na w/w cel zabezpieczone w bieżącym roku kalendarzowym zostały już wykorzystane pod wcześniej ustalone zadania - wyjaśnia prezydent Krystian Kinastowski. - Wydział Rozwoju Miasta zwrócił się z prośbą o zabezpieczenie w Budżecie Miasta na rok 2022 kwoty w wysokości 1.000.000,00 PLN, celem podjęcia kolejnych przedsięwzięć dot. modernizacji oraz budowy nowego oświetlenia ulicznego. Jednocześnie informuję, iż w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisz na 2022 rok zgłoszono projekt pn. „Oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Stawiszyńskiej do Alei Walecznych i od Alei Walecznych do ul. Sportowej”, co stanowi część wnioskowanego przez Pana zakresu. Przedmiotowy projekt został zweryfikowany pozytywnie i zostanie poddane pod głosowanie.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ