Społeczne

Powołano Prorektora ds. Operacyjnych Akademii Wymiaru Sprawiedliwości

2024-08-21 16:00:00 Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

Dr Michał Sopiński w dniu 20 sierpnia powołał z dniem 1 września 2024 r. ppłk. dr. Jarosława Rychlika na Prorektora ds. Operacyjnych Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Ppłk dr Jarosław Rychlik dotychczasową funkcję Dyrektora Instytutu Penitencjarystyki Stosowanej będzie pełnił do dnia 31 sierpnia 2024 r., natomiast od dnia 1 września 2024 r. Dyrektorem Instytutu Penitencjarystyki będzie por. dr Sławomir Grzesiak.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

Ppłk dr Jarosław Rychlik, prof. AWS - doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Pracę w Służbie Więziennej rozpoczął w roku 2006 r. w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Od 2020 r. pełni służbę w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Jego zainteresowania naukowe dotyczą konstruktywnego myślenia, strukturalnych i funkcjonalnych aspektów sensu życia, radzenia sobie ze stresem oraz psychologii penitencjarnej. Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji naukowych dotyczących min. kadry penitencjarnej oraz problematyki psychospołecznego funkcjonowania osadzonych w warunkach izolacji więziennej.

Por. dr Sławomir Grzesiak - doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Od 2014 r. jest funkcjonariuszem Służby Więziennej. W latach 2013-2019 pracował jako adiunkt w Zakładzie Resocjalizacji Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2019 r. pełni służbę w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości na stanowisku badawczo-dydaktycznym. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej, demografii więziennej, readaptacji i reintegracji społecznej osób skazanych oraz struktury organizacyjnej i funkcjonowania więziennictwa w Polsce.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości jest publiczną uczelnią akademicką służb państwowych, której celem jest kształcenie i wychowywanie funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych. W swojej działalności  Akademia stale dąży do zwiększenia poziomu kompetencji kadry polskiego więziennictwa prowadząc wielowymiarowe formy aktywności, które z jednej strony sprzyjają  profesjonalizacji tej formacji oraz są ukierunkowane są na wykształcenie w społeczeństwie obrazu Służby Więziennej jako nowoczesnej, fachowej i prężnej organizacji, istotnej dla bezpieczeństwa obywateli i państwa. 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować