Motoryzacja

Pościg policyjny ulicami Kalisza. 21-latkowi grozi 5 lat więzienia

2020-05-19 09:00:00 red. za KMP Kalisz

Nawet 5 lat więzienia grozi 21-latkowi zatrzymanemu przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że mercedes, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo pojazd miał zamontowane tablice rejestracyjne od innego auta.

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

W nocy z 15 na 16 maja br. policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Kierowca auta zignorował funkcjonariuszy dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca mercedesa kontynuując ucieczkę łamał przepisy ruchu drogowego m.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej oraz zajeżdżał drogę prawidłowo jadącym pojazdom. Po około 10 kilometrowym pościgu kierowca mercedesa zatrzymał swój pojazd na poboczu. Ten moment wystarczył funkcjonariuszom, aby zatrzymać kierowcę auta. Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Kalisza. Auto, którym się poruszał nie było dopuszczone do ruchu, nie posiadało aktualnej polisy OC oraz miało zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 21-latkowi. Materiały powyższej sprawy trafią wkrótce do sądu, który zadecyduje o wysokości kary oraz terminie odzyskania uprawnień przez kierującego.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Kierowca odpowie również za wszystkie wykroczenia, których się dopuścił w trakcie swojej ucieczki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ