Polityka

Porozumienie otworzyło swoje biuro w Kaliszu. Będzie świadczyło m.in. porady prawne

2021-04-15 15:00:00 BK

15 kwietnia partia Porozumienie Jarosława Gowina oraz Stowarzyszenie Młoda Prawica zainaugurowały działalność biura partii w Kaliszu przy Alei Wolności 14/2.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W inauguracji działalności biura uczestniczyli Szymon Furman Prezes kaliskiego Porozumienia, Jan Strzeżek, Szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Gowina w Kancelarii Premiera, wicerzecznik Porozumienia, Witosław Gibasiewicz, Radny Województwa Wielkopolskiego, Mateusz Niżniowsk, Członek Zarządu Porozumienia a także członkowie Porozumienia i Młodej Prawicy. 

Jak zapewniają liderzy kaliskich struktur Porozumienia, biuro będzie otwarte dla wszystkich i będzie świadczyło m.in. porady prawne.

- Cieszę się, że możemy otworzyć biuro naszej partii, środowiska w Kaliszu. Wierzę, że jeszcze lepiej będziemy mogli działać i służyć naszym mieszkańcom poprzez porady prawne czy branżowe, które będą się tutaj odbywać - mówił Szymon Furman Prezes kaliskiego Porozumienia. - Myślimy o tym co jest tu i teraz. Chcemy działać na rzecz miasta. Zapraszam wszystkich młodych ludzi, doświadczonych, przedsiębiorców do współpracy.

Biuro będzie czynne we wtorki, czwartki i piątki, w godzinach od 15:00 do 18:00. W razie pytań należy dzwonić pod nr tel. 724 451 589.

- Pogłoski o śmierci Porozumienia były mocno przesadzone. Porozumienie wzmacnia się, o czym świadczy przejście do partii wielu posłów czy radnych. Chcemy działać nie tylko w Warszawie, ale także lokalnie. Chcemy rozwijać się lokalnie, stąd też otwarcie biura partii Porozumienie oraz Stowarzyszenia Młoda Prawica w Kaliszu. Mamy tutaj wielu wartościowych ludzi - mówi Jan Strzeżek, Szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jarosława Gowina w Kancelarii Premiera, wicerzecznik Porozumienia. - To biuro będzie miejscem, gdzie młodzi ludzie chcący aktywnie funkcjonować w przestrzeni publicznej, będą mogli realizować swoje inicjatywy. Działać będą mogli wszyscy, którzy mają poglądy podobne do naszych, wolnościowe w zakresie gospodarki i umiarkowanie konserwatywne w zakresie światopoglądu, będą tutaj mogli realizować swoje cele.

- Ośrodek kaliski zaczyna urastać do rangi jednego z liderów w kręgu kalisko-leszczyńskim, o czym świadczy otwierane dziś biuro. Struktury Porozumienia w południowej Wielkopolsce będą się dynamicznie rozwijały - mówił Witosław Gibasiewicz, Radny Województwa Wielkopolskiego.

- Mam nadzieję, że to biuro będzie w przyszłości pękało w szwach, jeżeli chodzi o samorządowców, którzy będą chcieli z nami prowadzić rozmowy. Chcemy aby biuro było otwarte dla wszystkich, ludzi, którzy chcą zmieniać nasze miasto, by żyło się w nim lepiej i rozwijało się w odpowiednim kierunku. My służymy swoją pomocą. Chcemy brać udział w akcjach społecznych. Jesteśmy gotowi na współpracę - mówił Mateusz Niżniowsk, Członek Zarządu Porozumienia. 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ