PORAŻKA W KORONOWIE

2011-06-05 12:31:25 kpcalisia.pl

W 29 kolejce III ligi nasz zespół przegrał 0:1 z zespołem Victorii Koronowo, po bramce w 70 minucie Kujawki, dla którego było to ostatnie spotkanie w barwach miejscowych. Dodajmy, że był on najskuteczniejszym strzelcem Victorii w 40 letniej historii klubu. Przed spotkaniem Prezes zespołu z Koronowa wręczył list gratulacyjny za awans do II ligi, na ręce kapitana Calisii. Po czym podziękowano zasłużonemu piłkarzowi, za trud wniesiony w promowanie sporu, a dokładniej piłki nożnej dla miejscowej Victorii.

KP CALISIA pojechała na mecz w bardzo okrojonym składzie, bez Wiącka, Lisieckiego, Sowińskiego, Migawy, Ludwikowskiego, a z powodu drobnych urazów nie zagrali Stawiński i Czech. Mimo to nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, stwarzając sobie kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramką. W końcówce pierwszej połowy sędzia powinien pokazać wapno dla Calisii, jednak gwizdek który znalazł się już w ustach arbitra dziwnym trafem nie zadziałał. Victoria również wyprowadzała groźne ataki, a jeden z nich zakończył się bramką, jednak wcześniej Tomasz Frontczak został kopnięty w rękę i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Na drugą odsłonę Calisia wyszła z jedną zmianą, za kontuzjowanego Dziubka wszedł zawodnik juniorów Piestrzyński. Niebawem pojawił się kolejny młody zawodnik Przybylski, a w końcówce Kryszak. W tej części gry defensywa Calisii popełniła jednak błąd i bramkę zdobył świętujący tego dnia Kujawka.
W sobotę 11 czerwca Calisia rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością w III lidze. Władze klubu przygotowują wiele atrakcji dla kibiców, ale o tym napiszemy na początku tygodnia. Tak więc już dziś wszystkich kibiców zapraszamy na godzinę 14.55, kiedy wszystko się rozpocznie. Mecz z Unią Janikowo zaplanowany jest na 17.00. ZAPRASZAMY
KP CALISIA KALISZ: Frontczak - Maksimov, Dziubek (46 Piestrzyński), Janicki, Grabowski - Frąszczak (75' Kryszak), Lis, Gościniak - Świergiel (67' Przybylski), Ciesielski, Kupczyk
Victoria: Skory, Walda, Grugiel, Okanga, Janiszewski, Andrzejewski, Plewa, Talarek, Góralski, Solecki, Kujawka. Rezerwowi: Graczyk, Kolmajer, Kłyza, Siekirka.