Motoryzacja

Rodzinny SUV z zaletami elektryka i wnętrzem limuzyny! Tak prezentuje się nowy Nissan X-Trail!

2024-05-16 07:00:00 reklama@calisia.pl

Rodzinny 7-osobowy SUV nie musi być nudny. Może być dynamiczny, komfortowy, stylowy a zarazem elegancki i ekologiczny. Taki właśnie jest nowy SUV Nissan X-Trail z układem napędowym e-POWER, który zapewnia płynne wrażenia z jazdy jak samochodem elektrycznym.

Nissan X-Trail/ Nissan Motor Corporation
Nissan X-Trail/ Nissan Motor Corporation

E-POWER - hybryda z osiągami elektryka

Nowy X-Trail został wyposażony w układ napędowy e‑POWER. Pozwala cieszyć się wrażeniami z jazdy samochodem z napędem elektrycznym bez konieczności doładowywania akumulatora. W skład układu e-POWER wchodzi zamontowany z przodu silnik elektryczny o mocy 150 kW, wysokowydajny akumulator, silnik spalinowy o zmiennym stopniu sprężania i pojemności 1,5 l, generator prądu oraz falownik. Ten unikatowy napęd powoduje, że moc na koła przenoszona jest wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego, czego skutkiem jest natychmiastowe i płynne przyspieszenie. Moc układu napędowego wynosi 204 KM w napędzie na przednie koła (2WD), a w wersji e-POWER w napędzie na obie osie (4WD) wynosi 213KM​. ​

W systemie e-Power silnik benzynowy używany jest jedynie w celu wytwarzania energii elektrycznej – koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Oznacza to, że tradycyjna jednostka spalinowa zawsze pracuje w optymalnym zakresie obrotów, co przekłada się na dużą oszczędność paliwa w warunkach miejskich. Podczas ruszania samochodem napędzanym silnikiem elektrycznym kierujący nie odczuwa opóźnienia, charakterystycznego dla silników spalinowych i konwencjonalnych układów hybrydowych.

Oprócz tych korzyści, układ e-POWER gwarantuje cichą jazdę. Przykładowo, przy prędkości 40 km/h dźwięk silnika jest średnio o 8 dB cichszy w porównaniu do konkurencyjnych modeli.

 

Elegancja i komfort 

Nissan X-Trail udowadnia, że rodzinny SUV może być komfortowy, luksusowy i nowoczesny. Materiały klasy premium, inteligentne funkcje i przemyślane detale - wzbogacają wnętrze pojazdu, które cechuje się najwyższej klasy wzornictwem i praktycznością.

Wiele uwagi poświęcono także ergonomii dźwigni zmiany biegów oraz przycisków, które są miłe w dotyku i wykonane z wysokiej jakości materiałów. X-Trail wyposażony został w proste i intuicyjne sterowanie systemem klimatyzacji, a także przyciski odpowiadające za najważniejsze funkcje na ekranie – system audio czy nawigację.

W górnej części konsoli środkowej znajduje się dźwignia zmiany biegów (e-shifter), selektor trybu jazdy oraz dwa uchwyty na kubki, a także bezprzewodowa ładowarka do smartfonów o mocy 15 W. Pośrodku umieszczony jest podłokietnik dla osób siedzących na przednich fotelach. Pod pokrywą podłokietnika znajduje się pojemny schowek na drobiazgi. Dzięki otwieraniu na boki do schowka łatwy dostęp mają również pasażerowie tylnych siedzeń, co nie byłoby możliwe w przypadku klasycznej pokrywy.

Na dolnym poziomie konsoli (pod podłokietnikiem) możemy umieścić takie przedmioty, jak torebkę czy tablet. Pozwala to łatwiej przewozić mniejsze rzeczy i optymalnie wykorzystać przestrzeń.

Aby ułatwić pakowanie bagaży, instalowanie fotelika dziecięcego czy wsiadanie do samochodu, dostęp do drugiego rzędu siedzeń jest teraz jeszcze lepszy dzięki tylnym drzwiom, które otwierają się pod kątem niemal 90 stopni.

Trzeci rząd siedzeń - wygodne kanapy w 7-osobowym suv-ie

Oparcia drugiego rzędu siedzeń dzielą się w układzie 40:20:40, a na środku kanapy znajduje się specjalny otwór umożliwiający przewożenie długich przedmiotów, takich jak narty, bez konieczności składania siedzeń. Kanapę można również łatwo przesunąć do przodu (w proporcjach 60:40), aby zwiększyć pojemność bagażnika oraz poprawić dostęp do trzeciego rzędu siedzeń w wersji 7-miejscowej.

Zadbano także o pasażerów drugiego rzędu siedzeń – mają oni możliwość indywidualnego sterowania układem klimatyzacji, co przekłada się na komfort podróżowania. Kluczowym elementem, który pozwala na harmonijny przebieg rodzinnej podróży, jest zapewnienie zasilania urządzeń elektronicznych pasażerów. Osoby siedzące w drugim rzędzie - mogą korzystać z gniazd ładowania USB typu A i USB typu C. Rodzice młodszych dzieci docenią zasłony przeciwsłoneczne zintegrowane z tylnymi drzwiami, które zaciąga się w prosty sposób jedną ręką.

Dzięki płycie podłogowej CMF-C Aliansu, pozwalającej na efektywne ułożenie komponentów, nowy X-Trail jest dostępny z trzecim rzędem siedzeń dla dwóch pasażerów. Pojedyncze siedzenia, które bezproblemowo da się schować w podłodze, zostały zaprojektowane w taki sposób, by mogli na nich siedzieć pasażerowie o wzroście do 160 cm. Dzięki temu samochód plasuje się wśród najbardziej wygodnych w swoim segmencie. Przestrzeń została zoptymalizowana tak, aby pasażerowie trzeciego rzędu spokojnie mogli włożyć stopy pod siedzenia w drugim rzędzie.

Gdy dwa tylne siedzenia nie są użytkowane, łączna przestrzeń ładunkowa wynosi do 585 litrów, co plasuje model X‑Trail wśród liderów w tej kategorii pojazdów.

Pokrywa bagażnika jest otwierana i zamykana automatycznie i bezdotykowo, łatwo dostępna w sytuacji, gdy mamy zajęte obie ręce. W wersji 5-miejscowej zastosowano popularne rozwiązanie dostępne w poprzedniej odsłonie modelu, czyli ruchomą podłogę bagażnika. Zmieniono natomiast kształt jej elementów, a ruchomy fragment pokryto z jednej strony trwałą wykładziną, z drugiej gładką i łatwą w czyszczeniu warstwą z tworzywa sztucznego.

Warto przekonać się osobiście jaki jest Nissan X-Trail i odwiedzić salon Nissan Polody w Kaliszu!

 

ul. Złota 60
62-800 Kalisz
tel: 62 767 12 10
sprzedaz-kalisz@polody.pl
godziny otwarcia:
pon-pt: 8:00-18:00
sob: 8:00-14:00

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować