Sport

Ponad 800 zawodników przebiegło ulicami Kalisza! Za nami jubileuszowy 40. Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza [dużo zdjęć, wideo]

2021-10-03 18:00:00 BK

Pot, zmęczenie, adrenalina ale również wielka satysfakcja, radość oraz endorfiny. 816 osób z Kalisza oraz całej Polski wystartowało w 40. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza to największa biegowa impreza w Kaliszu. Co roku blisko 1000 osób z Kalisza, okolic i z miast z całej Polski przebiega 10 km ulicami Kalisza. Biegają samorządowcy, dziennikarze, włodarze miasta, funkcjonariusze policji, przedstawiciele różnych instytucji i środowisk, mieszkańcy, pasjonaci. 

W tym roku na starcie stanęło 816 zawodników. Rozgrzewkę przed startem poprowadził trener personalny. Uczestnicy tradycyjnie ustawiali się w 3 strefach czasowych: Strefa A - czas poniżej 40 minut, strefa B - 40:00-49:59, strefa C – 50:00 i więcej. 

Tym razem trasa biegu uległa zmianie. Wiodła od startu przy pl. Bogusławskiego do ronda Ptolemeusza, później Szlakiem Bursztynowym do ul. Dworcowej gdzie następował nawrót i dalej do ronda Ptolemeusza, do ul. Łódzkiej, gdzie następował nawrót. Odcinek od ronda do ul. Łódzkiej należało pokonać dwukrotnie. 

Pierwszy biegacz na mecie pojawił się już po 32 minutach. Był nim Michał Wójcik KS AZS AWF Wrocław/ Wosiek Team (Krośnice) z czasem 32:02. Kolejnymi byli Serjej Szewczenko Raketa (Ostrow) oraz Damian Dyduch AZS Politechnika Opolska (Kępno). Wyłonieni zostali także najlepsi zawodnicy w kategoriach Weterynarze, Policja oraz Winiary i Przyjaciele.

W biegu udział wzięli zarówno młodsi jak i starsi biegacze, dzieci, ojcowie z wózkami dziecięcymi i swoimi pociechami. Należało pokonać dystans 10 km w czasie nie dłuższym niż 1,5 godziny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na zmęczonych sportowców czekał posiłek a także koncert polskiego rapera Mezo.

Nie zabrakło wielkiego, okolicznościowego torta z okazji jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza.

Wyniki na stronie: https://foxter-sport.pl/bieg-ptolemeusza-2021?fbclid=IwAR2Y3Bn88DHK2BzwD8MnypteYNA4GDCFhkG5EvJshXUTbboPWd7XA7DUhqc

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ