Ponad 400 zawodników z kaliskich szkół rywalizowało na Stadionie Miejskim. Za nami Kaliski Dzień Sportu [zdjęcia, wideo]

2022-06-14 16:30:00 BK

Po 2-letniej przerwie wraca wielkie wydarzenie sportowe! 14 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu odbył się Kaliski Dzień Sportu Szkolnego. Blisko 400 sportowców z 26 szkół, rywalizowało w 7 dyscyplinach. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wydarzenie rozpoczęła prezentacja zawodników z poszczególnych szkół. Sportowcy przemaszerowali po płycie boiska. Zgodnie z tradycją powieszona została flaga olimpijska oraz zapłonął znicz olimpijski. Oficjalnego otwarcia Kaliskiego Dnia Sportu Szkolnego dokonał wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. 

- Sport to piękno, emocje, droga, sukcesy i gorycz porażki. Najważniejszy jest udział. Nie wszyscy mamy odnosić sukcesy i to udział jest doceniany na całym świecie przez wszystkich sportowców, wszystkie narody - mówił wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. - Najważniejsza w sporcie jest droga. Nie da się żyć bez sportu. Ktoś kiedyś powiedział, że najważniejsze dwa przedmioty w szkole to matematyka i wf. Też tak uważam.

Lekkoatleci przystępowali do skoku wzwyż, skoku w dal, biegu przez płotki, biegów na krótkich i długich dystansach, rzutu piłką palantową oraz chodu sportowego w ramach finału ligi lekkoatletycznej szkół podstawowych. Odbył się również mecz piłki nożnej nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu oraz zawody w piłce nożnej szkół podstawowych. 

- W Kaliskim Dnu Sportu bierze udział 26 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dziś odbywa się Złoty Mityng, czyli podsumowanie kategorii lekkoatletycznej. A szkoły ponadpodstawowe rywalizują w piłce nożnej - mówił Waldemar Olszyna, prezes Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować