Społeczne

Podrzucali śmieci – nagrał ich monitoring [Wideo]

2020-11-24 13:30:00 red za SMK

Miejskie kamery monitoringu zarejestrowały osoby, które podrzucają odpady. Działania podjęte przez Straż Miejską Kalisza i Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych mają ułatwić przyłapanie na gorącym uczynku sprawców tego nielegalnego procederu.

Straż Miejska
Straż Miejska

Podrzucanie odpadów pod pojemniki i zaśmiecanie przestrzeni publicznej wspólnot mieszkaniowych nie popłaca. Przekonał się o tym mieszkaniec, który został nagrany podczas pozbywania się worków z odpadami- Za czyn, którego się dopuścił został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych – informuje Straż Miejska.

Z zapisów kamer wynika, że sprawcami tego wykroczenia są nie tylko dorośli - Pomimo, iż wydaje się, że cele edukacji ekologicznej są na ogół jasne i sprowadzają się do kreowania właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży to z ich praktyczną realizacją bywa jednak różnie – informuje Straż Miejska.

Urzędnicy wraz ze strażnikami apelują o przestrzeganie przepisów w zakresie pozbywania się odpadów, a osoby przyłapane na nielegalnym podrzucaniu odpadów mogą się spodziewać wysokich kar.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ