Polityka

Podatek od nieruchomości wzrośnie o 7 procent

2019-11-29 09:23:28 red

Radni stosunkiem głosów 12 „za” i 11 „przeciw” przegłosowali podwyżkę podatku od nieruchomości, która średnio wynosi 7 procent w stosunku do obowiązujących stawek. Za podwyżką byli radni PiS i połączonych stowarzyszeń Wszystko dla Kalisza i Samorządny Kalisz. Przeciwko zagłosowali radni Koalicji Obywatelskiej i SLD.

fot. MW
fot. MW

- To jet już siódma w tym roku podwyżka opłat wprowadzona przez miasto. Ich architektem jest prezydent. W poprzednich kadencjach podwyżki też się zdarzały , ale nie tak skokowo i nigdy nie było też takiej serii podwyżek jak teraz – mówi radny PO Dariusz Grodziński i dodaje - Od drugiego kwartału tego roku koalicja Samorządnego Kalisza z PiS zdążyła podwyższyć opłaty za żłobek, usługi opiekuńcze, czynsze, opłatę za odbiór śmieci, podatek rolny i na koniec podatek od nieruchomości aż o 7 procent.

Oszacowano, że poprzez podwyższenie podatku od nieruchomości średnio o 7 proc. budżet miasta zyska dodatkowo około 3 mln zł - Prezydent uzasadnił nam, że środki z pozyskanego podatku będą przeznaczone na inwestycje ogólnomiejskie służące wszystkim mieszkańcom – mówi radny PiS Artur Kijewski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ