Sport

Pierwsze po pandemii zwycięstwa Julii Maik

2020-06-30 12:30:00 KKS Kalisz - Sekcja Pływacka

Rozegrany w sobotę 27 czerwca w łódzkiej Zatoce Sportu na 50-metrowym basenie sprawdzian wewnętrzny kadry narodowej w pływaniu był pierwszym, przed oficjalnymi zawodami w kraju po okresie zamrożenia pływania.

KKS Kalisz Sekcja Pływacka
KKS Kalisz Sekcja Pływacka

Impreza stanowiła zwieńczenie niemal miesięcznego zgrupowania kadr narodowych seniorskiej i juniorskiej w pływaniu. Bardzo dobrze w pierwszych po długiej przerwie zawodach zaprezentowała się zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julii Maik. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego triumfowała w obu swoich koronnych sprinterskich, kraulowych konkurencjach pozostawiając w pokonanym polu starsze i bardziej utytułowane koleżanki z kadry.

Na dystansie 50 m stylem dowolnym Julia Maik ustanowiła rekord życiowy wynikiem 25,91 s. wyprzedzając między innymi mistrzynie Europy seniorów w sprinterskiej sztafecie 4x50 m stylem zmiennym Dominikę Sztanderę i Kornelię Fiedkiewicz. W wyścigu na 100 m stylem dowolnym reprezentantka KKS zwyciężyła z czasem 57,55 s.

Wyniki uzyskane przez Julię Maik były najbardziej wartościowymi w przeliczeniu na punkty rezultatami w gronie juniorek. W konkurencji seniorek lepsze od podopiecznej trenera Dominika Grudzińskiego w rankingu punktowym okazały się jedynie Alicja Tchórz, Paulina Peda, Agata Naskręt i Dominika Sztandera.

Dodajmy, że uzyskany w Łodzi wynik na dystansie 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik w rankingu europejskim juniorek na 7 miejscu.

Jak powiedział po mitingu trener Dominik Grudziński zwycięstwa te mają dla Julii ogromne znaczenie psychologiczne, gdyż w przyszłości podczas zawodów wyższej rangi pozwolą bez respektu podchodzić do rywalizacji z bardziej utytułowanymi rywalkami.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ