Piątkowy wieczór należał do Dominiak Design

2020-01-24 22:28:36 redakcja

Już trzeci raz w urokliwej kamienicy przy  Głównym Rynku odbył się Salon Dominiak - tym razem gośćmi Salonu byli Eliza Smolińska z biura podróży Aleksander i Marek Strzelkowski kaliski ekspert od win. Gwiazdą wieczoru była Maja Hyży, utalentowana piosenkarka, która wykonała mini koncert. Zgromadzone Panie obejrzały też imponujący pokaz mody.

Salon Dominiak2020
Salon Dominiak2020

Dominiak Design - marka kaliskiej projektantki sukien ślubnych i wieczorowych - Elżbiety Dominiak od trzech dekad nieustannie zaskakuje coraz szersze grono zwolenniczek mody. Jej wyrazisty styl daje się rozpoznać na pierwszy rzut oka. Pomimo międzynarodowych sukcesów marki ( Berlin 2019, Mediolan 2018, Paryż 2019 ), oraz prestiżowych nagród, projektantka nie przestała być kaliszanką i skupia się na działalności na skalę lokalną, szyjąc z zapałem suknie dla mieszkanek naszego miasta.

Wyrazem tego są imprezy pod nazwą Salon Dominiak - na jeden magiczny wieczór dwa piętra kamienicy przy Głównym Rynku zmieniają się w tętniące życiem centrum mody.

Wchodzące na Salon Panie witał czerwony dywan, klatka schodowa gustownie ozdobiona kwiatami i świeczkami i szczególna atmosfera wykwintności.

W piątkowy wieczór Elżbieta Dominiak pokazała kolekcję ślubną, wieczorową oraz casual. Odważny wybór pięknych modelek, przyćmione światła, pokaz multimedialny, stanowiły o wyjątkowej atmosferze tego wydarzenia. 

W trakcie spotkania kilkadziesiąt zaproszonych Pań mogło również zapoznać się z koncepcją city break o której opowiedziała Eliza Smolińska, właścicielka kaliskiego biura podróży Aleksander. W świecie coraz mniejszych dopuszczalnych bagaży lotniczych znakomicie pasuje kolekcja casual zaproponowana przez panią Elżbietę, a mieszcząca się w bagażu podręcznym.

W kolejnym punkcie wieczoru Marek Strzelkowski pasjonat wytrawnych alkoholi, właściciel sklepu M&P Alkohole i Wina Świata przy ul. Zamkowej opowiedział o kilku szczególnych gatunkach win. Jego wykład połączony był z degustacją  win specjalnie wybranych na ten wieczór. Wtajemniczenie wiedzą, że Pan Marek ma talent ( i sporą wiedzę, czyniąca z niego eksperta )  do opowieści o historii najróżniejszych gatunków trunków. 

Krzysztof Telega opowiedział o najnowszych modelach Peugeot, a przed kamienicą w której mieści się Dominiak Design przez cały wieczór prezentował się najnowszy model Peugeot 508.

Spotkanie poprowadziła Iwona Mikuśińska, zapowiadając poszczególne części wydarzenia. 

Salon Dominiak to jednak nie tylko prezentacje - to również okazja do spotkań i swobodnej rozmowy. Piątkowa edycja była juz trzecią, ale z pewnością nie ostatnią. Elżbieta Dominiak zapowiada już kolejne wydanie tej imprezy. Sądząc po przychylnych opiniach zaproszonych Pań, można zaryzykować twierdzenie , że Salon Dominiak na stałe wpisał się w klimat Kalisza.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ