Kultura

Ogłoszenie prologu 63. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

2023-03-15 14:00:00 Marcelina Hertmann/Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

W maju Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej ponownie zagoszczą na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. 63. edycja Festiwalu zaplanowana jest od 22 kwietnia, część stacjonarna od 6 do 13 maja 2023 r. Sprzedaż biletów na specjalne wydarzenie – wyjazdowy Prolog KST – rusza już w tym tygodniu. Pełny repertuar poznamy już wkrótce.

fot. Jakub Seydak
fot. Jakub Seydak

Pierwszym spektaklem, który weźmie udział w tegorocznej edycji Konkursu Sztuki Aktorskiej, będzie sceniczna adaptacja jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XXI wieku. Spektakl “Łaskawe” na podstawie dzieła Jonathana Littella w reżyserii jednej z najważniejszych europejskich artystek teatralnych, Mai Kleczewskiej (nagrodzonej m.in. Srebrnym Lwem na Biennale Teatru w Wenecji) z powodu swojego rozmachu inscenizacyjnego zostanie zaprezentowany na rodzimej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W sobotę 22 kwietnia kaliski Teatr zapewni widzom dojazd na miejsce prezentacji i bezpieczny powrót. Na śląskiej scenie zobaczymy tego dnia aż 34 artystów, a w główną rolę nazistowskiego oficera Maximiliana Aue wcielą się Roman Michalski oraz Mateusz Znaniecki. Bilety na „Łaskawe” będzie można kupić już od środy 15 marca do czwartku 13 kwietnia w cenie 120 zł, w kasie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz on-line na www.teatr.kalisz.pl (w cenę biletu wliczony jest już transport autokarowy).

Stacjonarna część 63. KST odbędzie się tradycyjnie w maju – od soboty 6 maja do soboty 13 maja – w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Podczas ośmiu dni na kaliskich scenach wystąpi prawie setka artystów w ponad dziesięciu spektaklach z całej Polski. Jak co roku najlepsze role wyłoni profesjonalne jury, złożone z praktyków i teoretyków teatru. Jurorzy zdecydują również o tym, kto dołączy do grona laureatów Grand Prix KST, którym przez lata honorowani byli tacy mistrzowie sztuki scenicznej jak Tadeusz Łomnicki, Jerzy Trela, Zbigniew Zapasiewicz, Janusz Gajos, Krystyna Janda, Jan Peszek, Anna Dymna, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Jan Englert, Danuta Szaflarska czy Krzysztof Globisz. Widzowie tradycyjnie będą mogli wytypować swoich ulubieńców w plebiscycie publiczności na Naj-Bogusławskiego aktora i aktorkę oraz na Naj-Bogusławski spektakl.

Pełny repertuar 63. KST zostanie ogłoszony na konferencji prasowej w poniedziałek 27 marca. We wtorek 28 marca będzie można zakupić karnety na cały festiwal, a sprzedaż biletów na poszczególne spektakle ruszy w środę 29 marca o godzinie 10:00 w Kasie Teatru i on-line na stronie teatr.kalisz.pl.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować