Społeczne

Odtworzyli starą reklamę „Społem PSS”

2019-07-27 10:00:00 red

Po ubiegłorocznym odtworzeniu na ścianie „Społem” historycznej reklamy piekarni Kazimierza Mystkowskiego, w tym roku od ul. Świętego Stanisława zrekonstruowano mural „Społem PSS w Kaliszu. Rok założenia 1907”.

fot. MW
fot. MW

Budynek, w którym znajduje się Społem PSS w Kaliszu należał pierwotnie do rodziny Mystkowskich, a Ci odkupili tereny od zakonu sióstr św. Doroty – W okresie I wojny światowej rodzina Mystkowskich zbudowała fabrykę wyrobów cukierniczych, która działała do pierwszych lat powojennych, a następnie została znacjonalizowana – mówi prezes zarządu Społem PSS w Kaliszu Piotr Zasuń.

Później w tym budynku do 1968 roku produkcję prowadziła fabryka Kaliszanka. Następnie w budynku mieściły się Kaliskie Zakłady Gastronomiczne. Społem w wyniku reformy handlu przejęło część firm MHD i do dnia dzisiejszego mieści się w tym budynku.

PSS Społem przeprowadza remonty. W czerwcu 2018 roku od strony ul. Sukienniczej pojawił się mural ze starą reklamą piekarni Kazimierza Mystkowskiego. W tym roku od ul. Świętego Stanisława pojawił się kolejny mural „Społem PSS 1907 rok”.

Oprócz tego firma chce wymienić bramy oraz całą elewację budynku.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ