Społeczne

Odtworzyli starą reklamę „Społem PSS”

2019-07-27 10:00:00 red

Po ubiegłorocznym odtworzeniu na ścianie „Społem” historycznej reklamy piekarni Kazimierza Mystkowskiego, w tym roku od ul. Świętego Stanisława zrekonstruowano mural „Społem PSS w Kaliszu. Rok założenia 1907”.

fot. MW
fot. MW

Budynek, w którym znajduje się Społem PSS w Kaliszu należał pierwotnie do rodziny Mystkowskich, a Ci odkupili tereny od zakonu sióstr św. Doroty – W okresie I wojny światowej rodzina Mystkowskich zbudowała fabrykę wyrobów cukierniczych, która działała do pierwszych lat powojennych, a następnie została znacjonalizowana – mówi prezes zarządu Społem PSS w Kaliszu Piotr Zasuń.

Później w tym budynku do 1968 roku produkcję prowadziła fabryka Kaliszanka. Następnie w budynku mieściły się Kaliskie Zakłady Gastronomiczne. Społem w wyniku reformy handlu przejęło część firm MHD i do dnia dzisiejszego mieści się w tym budynku.

PSS Społem przeprowadza remonty. W czerwcu 2018 roku od strony ul. Sukienniczej pojawił się mural ze starą reklamą piekarni Kazimierza Mystkowskiego. W tym roku od ul. Świętego Stanisława pojawił się kolejny mural „Społem PSS 1907 rok”.

Oprócz tego firma chce wymienić bramy oraz całą elewację budynku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ