Non Stop Horror Show w Kaliskim Teatrze

2010-01-14 15:17:33 teatr

Już w najbliższą sobotę polska prapremiera spektaklu Non Stop Horror Show. Szykuje się krwawe widowisko, które widza zabijać będzie... śmiechem.

www.teatr.kalisz.pl
www.teatr.kalisz.pl
„(…) No i doczekaliśmy się - Wirokiro Off Theater z Bremy na scenie Teatru Varietes w Godam Sity! Chwała wszystkim, którzy walili z armat wytoczonych przeciwko urzędowej bezduszności sztywnych panów z miejskiego magistratu. Trzeba było tygodniowych demonstracji połączonych sił wielbicieli zespołu, trzeba było akcji zbierania podpisów pod protestem skierowanym do władz metropolii, wreszcie trzeba było zdecydowanych nacisków tych przedstawicieli intelektualnej elity, którym nieobce jest pojmowanie sztuki w kontekście jej misyjnego charakteru – jako strefy wolnej od krępujących, nieżyciowych i przestarzałych przepisów przeciwpożarowych! Cóż przecież dzisiaj znaczy – wobec ogromu zbrodni człowieka przeciwko zwierzęcości – tych kilka pieczołowicie zrumienionych kurczaków z rożna…? Jeżeli to ma nam pomóc w próbie podjęcia dyskusji o mrocznych zakamarkach ludzkiej natury, to proszę bardzo – niech skwierczą, niech się dopiekają, niech gorący tłuszcz z sykiem pada na rozpaloną blachę…! W ujęciu Wirokiro Off Theater niepokoje końca wieku wyrażane są w sposób jednoznaczny – tęsknota za penetracją przestrzeni kosmicznych nabiera cech uniwersalnej tęsknoty rodzaju ludzkiego do wymarzonego Avalonu, do Shangri-La, do Ultima Thule… Tak czy inaczej musicie być przygotowani – jeżeli uda wam się w ogóle kupić bilety – na szczególnie drastyczne widowisko. Bądźcie dzielni – takie są koszta zabawy w ‘trudne pytania – bolesne odpowiedzi’. Na pewno zrozumiecie, że nie może być inaczej, kiedy sekcja zwłok odbywa się w samo południe, w czterdziestostopniowym upale… ”
 
Reżyseria, scenariusz i opracowanie muzyczne: Michał Wierzbicki 
Asystent reżysera: Michał Grzybowski
Światło: Agnieszka Kot
Inspicjent: Nikola Brojerska
Obsada
- Zbigniew Antoniewicz
- Michał Grzybowski
- Aleksander Janiszewski
- Remigiusz Jankowski
- Wojciech Masacz
- Szymon Mysłakowski
- Marcin Trzęsowski
- Lech Wierzbowski
Premiera "Non Stop Horror Show" już w sobotę o godz. 19.00.
Kolejny spektakl w niedzielę o godz. 19.00

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ