Sport

Przyszli mistrzowie sportowi poszukiwani! Zgłoś się do Osiemnastki

2024-05-09 07:00:00 reklama@calisia.pl

„Nie ustawiaj w biegu” to hasło przyświeca działalności Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu– placówki, wokół której urosła siatkarska legenda i która też wykształciła wielu znanych sportowców i sportowczyń. Co jednak sprawia, że Osiemnastka nadal znajduje się w czołówce sportowej, mimo współczesnego braku mody na sport, przy jednoczesnym trendzie życia w sieci? 

Nabór do klasy sportowej
Nabór do klasy sportowej

Osiemnastaka od wielu pokoleń szczyci się ogromnymi sukcesami w sporcie, z których warto wymienić te najważniejsze: 


- II miejsce Mistrzostwach Polski Młodziczek w piłce siatkowej,

- IV miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej,

- czołowe miejsca w Mistrzostwach Województwa w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców.

Ale sukcesy sportowe, to nie tylko siatkówka – od lat Osiemnastka zajmuje pierwsze miejsca w kaliskim Rankingu na najbardziej usportowioną szkołę w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, a także wygrywa Ligę Lekkoatletyczną.

Nie tylko jednak sukcesy decydują o tym, że zarówno rodzice, jak i maluchy wybierają Osiemnastkę.

Placówka bowiem nie ogranicza działalności sportowej do lekcji wf-u. Przy szkole działają od wielu lat kluby sportowe MUKS GROM Kalisz i UKS „Augustynki” w Kaliszu prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, zatrudnionych właśnie tutaj. Podczas dodatkowych zajęć, wjazdów, turniejów, obozów dochodzeniowych – zarówno dzieci, jak i młodzież mają możliwość aktywnego spędzania czasu i rozwijania swoich siatkarskich pasji.

Co jednak, jeśli dziecko nie chce kształcić się w klasie sportowej?

I tu Osiemnastka oferuje szereg ciekawych rozwiązań. Klasy nieprofilowane cieszą się też popularnością, ze względu na nowoczesną kadrę, projekty, dni tematyczne, czy wycieczki. Dodatkowo szkoła regularnie bierze udział w przedsięwzięciach naukowych, językowych, organizuje liczne warsztaty i umożliwia dzieciom szeroki rozwój kompetencji kluczowych, dopasowując się do wymagań współczesnego świata. Osiemnastka idzie z duchem czasu, jako wielokulturowa jednostka, przede wszystkim realizuje zasadę fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Nie ulega jednak wątpliwości, że tradycja siatkarska jest tym, co wyróżnia placówkę spośród innych.

 

Szkoła Podstawowa nr 18

facebook.com/SP18Kalisz

im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu

ul. Podmiejska 9a

sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7. 30 – 15. 15,

tel. 62 753 11 32, e-mail: sp18@um.kalisz.pl 

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować