Społeczne

Nie żyje 8-latek przygnieciony przez maszynę rolniczą

2021-10-15 19:18:33 red

Tragedia w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Opatówek. W wyniku przygniecenia przez maszynę rolniczą zmarł 8-letni chłopiec. 

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 15 października przed godz. 18.00 w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej - Na miejsce skierowaliśmy trzy zastępy Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy 8-latka u którego stwierdziliśmy nagłe zatrzymanie krążenia - mówi mł. kpt. Szymon Zieliński rzecznik prasowy PSP w Kaliszu. 

Reanimację chłopca podjął Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety 8-latka nie udało się uratować. Próba przywrócenia czynności życiowych trwała godzinę.

Okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia policja. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ