Na organizację finału WOŚP w Kaliszu miasto wyłoży 100 tysięcy złotych

2015-01-09 15:37:00 redakcja

Dowiedzieliśmy się, na prośbę Czytelników od dyrektora kaliskiego OSRiR. Atrakcji nie zabraknie. Gwiazdą finału WOŚP będzie zespół Blue Cafe, ponadto wystąpią Za Zu Zi z Jarocina oraz kaliskie zespoły Domniemani i Prowincya. W trakcie imprezy odbędą się również występy taneczne i tradycyjnie pokaz sztucznych ogni. Spora część środków zostaje przeznaczona na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia.

W niedzielę 11 stycznia w całym Kaliszu od wczesnych godzin 600 wolontariuszy będzie zbierało do puszek datki i przyklejało darczyńcom czerwone serduszka.

Ani jedna złotówka z zebranych pieniędzy nie zostaje przeznaczona na sprawy organizacyjne związane z finałem WOŚP. Wszystkie pieniądze, co do grosza liczone są przez pracowników banku, plombowane i trafiają na konto fundacji – zapewnia Mirosław Przybyła, Dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

Tradycyjnie Miasto Kalisz wspiera organizację akcji WOŚP. W tym roku na działania związane z przygotowaniem finału Kalisz wyda bliko 100 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o sztab, wolontariuszy i pracowników OSRiR – wszyscy pracują nieodpłatnie w trakcie przygotowań do finału. Jeśli chodzi o pieniądze, które miasto przeznaczyło na organizację imprezy – jest ona robiona dla mieszkańców, którzy wezmą udział w akcji. Nie jest to wspieranie WOŚP. Co roku jest kilka tysięcy kaliszan, aż się boję podawać dokładną liczbę. Część jest w hali, ta większa cześć na zewnątrz, bo sie nie mieści. Podkreślam, ten event rozrywkowy przygotowujemy dla ludzi – tłumaczy Przybyła.

Miasto pokrywa między innymi koszty koncertów, sztucznych ogni i ochronę, która będzie czuwałą nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy. Jak podkreśla dyrektor kaliskiego OSRiR – Ochrona jest bardzo kosztowna. Mogłaby być znikoma, ale ja się na to nie zgodzę, bo kłóci się to z ustawą o zabezpieczeniu imprez masowych. Jeśli jest impreza masowa, ja muszę zapewnić kompletną grupę ochroniarzy – tłumaczy Przybyła.

Dysrektor OSRiR zapewnia, że zebrane pieniądze trafiają zawsze na WOŚP i jest to z reguły powyżej 200 tysięcy złotych. Jak przyjdzie czas na podsumowanie, przygotujemy ile przez te wszystkie lata dostał szpital, jaki sprzęt – jakościo i wartościowo – zapowiada Przybyła.

Koncerty odbywają się w Arenie, a pokaz sztucznych ogni przed halą. Jak było to organizowane na świeżym powietrzu to było zaledwie 1000 osób i jak był mróz, rodzice z dziećmi niechętnie przychodzili – tłumaczy szef OSRiR.

Program:

16:00 – koncert zespołu Prowincya, w międzyczasie drobne licytacje, następnie Za zu zi, a dodatkowo wystąpi grupa taneczna
18:00 – 18:30 – koncert zespołu Domniemani
18:30 – 19:50 – główne licytacje
20:00 – światełko do nieba
20:15 – koncert Blue Cafe
ok. 22:00 – zakończenie imprezy

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ