Społeczne

Miasto szuka firmy, która będzie prowadziła Rower Miejski

2021-01-11 14:30:00 red

„Świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Kaliszu w latach 2021-2023” - tak brzmi dokładnie zadanie, na które Miasto ogłosiło przetarg.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Jaka firma będzie prowadziła Kaliski Rower Miejski od nowego roku? Tego powinniśmy się dowiedzieć w lutym ponieważ Miasto ogłosiło przetarg nieograniczony na świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Kaliszu w latach 2021-2023.

W ogłoszeniu czytamy m.in. że nowy operator musi uruchomić minimum 26 stacji (tak jak na zdjęciu poniżej).

Okres wykonania zadania będzie podzielony na trzy sezony:

 1. od 01.04.2021r. do 31.10.2021r.
 2. od 01.04.2022r. do 31.10.2022r.
 3. od 01.04.2023r. do 31.10.2023r.

Wykonawca w ramach usługi będzie musiał dostarczyć

 • stacje
 • terminale
 • stojaki
 • stronę internetową
 • moduł informacji e-mail i sms
 • infolinię
 • moduł zarządzania
 • serwis
 • promocję systemu roweru miejskiego w Kaliszu

 

Przyszły usługodawca będzie musiał zapewnić także poniższe rodzaje stacji:

1. stację standardową - wyposażoną w 12 stojaków rowerowych, na której Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i zamontowania dokładnie 8 szt. rowerów standardowych,

2. stację zawierającą rowerki dziecięce wyposażoną w:

a) 12 stojaków rowerowych dla standardowych rowerów, na którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować 8 rowerów standardowych,

b) 5 stojaków dla rowerów dziecięcych, na którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować 5 rowerów dziecięcych.

3. stację o powiększonej liczbie stojaków - wyposażona w 18 stojaków rowerowych, na którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować 8 szt. rowerów

standardowych;

4. stację o powiększonej liczbie stojaków i zawierającą rowerki dziecięce - wyposażona w:

a) 18 stojaków rowerowych dla standardowych rowerów, na którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować 8 rowerów standardowych,

b) stojaków dla rowerów dziecięcych na której Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować 5 rowerów dziecięcych

 

Każda stacja musi umożliwiać wypożyczenie roweru bez telefonu oraz osobom posługującym się starym typem telefonu (nie smartfon).

 

Firma, która wygra przetarg zobowiązana będzie do zapewnienia rowerów specjalnych tj.:

 • minimum 3 szt. rowerów typu cargo
 • minimum 4 szt. rowerów typu tandem

 

Sama rejestracja klienta odbywać ma się poprzez założenie indywidualnego konta klienta w systemie informatycznym, na podstawie jednej z następujących metod: numeru telefonu, adresu e-mail, loginu, numeru PIN, identyfikacji poprzez kartę zbliżeniową lub innych zasugerowanych przez Wykonawcę.

Jak już wcześniej wspomniano wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia usługi od1 kwietnia 2021r.

Pełny SIWZ dostępny jest - TUTAJ.

Firmy zainteresowane prowadzeniem Roweru Miejskiego w Kaliszu swoją ofertę mogą złożyć wyłącznie na Platformie Zakupowej dostępnej pod adresem https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl w zakładce „OFERTY” do dnia 5 lutego do godz. 12:00. Miasto otworzy oferty 5 lutego o godz. 12:15 .

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ