Marta Walczykiewicz dumą Kalisza WIDEO

2015-08-28 15:55:00 ant

W piątek, w gabinecie prezydenta Miasta lokalni dziennikarze mieli okazję porozmawiać ze srebrną medalistką kajakarskich mistrzostw świata – kaliszanką, Martą Walczykiewicz. Utalentowana zawodniczka KTW odebrała dzisiaj gratulacje i podziękowania od władz miasta.

fot. ADAM STELMASZAK
fot. ADAM STELMASZAK

Nasze miasto jest dumne z takiego ambasadora w świecie. Dziękujemy i gratulujemy – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. Nie dziwię się, że takie zainteresowanie jest ze strony naszych dziennikarzy, bo niecodziennie możemy cieszyć się z takiego sukcesu. Będziemy trzymać kciuki na igrzyskach – dodał.

Do tej pory Marta Walczykiewicz wywalczyła na mistrzostwach świata 11 medali: 8 srebrnych, 2 brązowe i 1 zloty. Kajakarka zdobyła jako pierwsza dla Polski podczas Igrzysk Europejskich w Baku złoty medal. Z kolei ósmy srebrny medal, uzyskany podczas rozegranych w Mediolanie kajakarskich mistrzostw świata stał się przepustką do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Medal z Baku jest cenny, bo były to pierwsze igrzyska i pierwszy złoty medal zdobyty dla Polski. Przyznam, że zawsze chciałam to zrobić. Chciałam być w czymś wyjątkowa, pierwsza. Udało się – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Marta Walczykiewicz. Medal mistrzostw świata jest o tyle ważniejszy, że jest potwierdzony kwalifikacją olimpijską. To trzeba potwierdzić później w kraju, że jest się najlepszym i zasługuje się na ten wyjazd, ale jest to kolejne miejsce, które przypadnie dla reprezentacji Polski. W sumie mamy ich pięć. Cieszę się ogromnie.

Czy przed telewizorem, czy na żywo występy córki zawsze bardzo przeżywa jej ojciec, Zbigniew Walczykiewicz.

Zachowuje się jak zawodnik. Razem z córką wchodzę do kajaka. Krzyczę do telewizora, chociaż wiem, że ona tego nie słyszy – mówi wzruszony.

Wczoraj Marta Walczykiewicz wróciła z regat w Portugalii, gdzie wygrała sprinty organizowane przez firmę Nelo, produkującą kajaki. W środę kaliszanka wyjeżdża na test olimpijski do Rio de Janeiro, żeby wspólnie z opiekunami przetestować tor. Po tych regatach będę miała zasłużone wakacje. Mogę się pochwalić, że prezes Józef Bejnarowicz zafundował medalistom mistrzostw świata dwa tygodnie na Hawajach. To będą fajne wakacje. Myślę, że zasłużone – powiedziała Marta Walczykiewicz.

Po wakacjach Marta wraca na treningi. Zaczniemy krótkimi zgrupowaniami w Cetniewie, Wałczu, Poznaniu. W listopadzie jedziemy pierwszy raz na wodę do Sabaudii i zaczynamy mocno trenować.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować