Społeczne

Manifestacja w obronie sędziów w czwartek w Kaliszu

2020-01-22 12:44:08 red za org.

„Kneblowanie Sądów = Rozwód z Europą” pod takim hasłem odbędzie się manifestacja w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 pod kaliskim sądem.

fot. KOD
fot. KOD

- Sejm RP będzie w najbliższych dniach głosował nad odrzuconą przez Senat ustawą pozbawiającą sędziów niezawisłości. Przyjęcie tej ustawy oznacza faktyczne wyjście Polski z systemu prawnego UE – czytamy na profilu organizatorów kaliskiej demonstracji – TUTAJ.

- Czwartek, 23 stycznia 2020 przejdzie do historii. O 11:00 Sąd Najwyższy orzeknie wprost de facto o stanie polskiego sądownictwa. A o 16:00 rządząca partia będzie chciała niezawisłe sądy ostatecznie pogrzebać. Od 16:00 w czwartek rozpocznie się w Sejmie głosowanie haniebnej USTAWY KAGAŃCOWEJ. Będziemy stać pod Sejmem i pod sądami w całej Polsce. Pokażemy naszą odmowę, niezgodę i upór. To kolejna bitwa na drodze do wolności. Nie możemy odpuścić!!! - czytamy na profilu Komitetu Obrony Demokracji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ