Polityka

Lewica przyjęła wspólne stanowisko w sprawie zaniechania prac nad CPK i przyśpieszania prac nad obwodnicą Kalisza. Posłanka Karolina Pawliczak apeluje do innych posłów, żeby wyszli z tzw. „bańki okręgowej”.

2022-10-25 13:00:00 red

Przyjęcie wspólnego stanowiska wobec zaniechania prac związanych inwestycjami dotyczącymi CPK oraz przyśpieszenia budowy obwodnicy Kalisza były przyczyną przyjazdu do Kalisza przewodniczącego klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego do Kalisza. Posłanka tej partii z naszego okręgu Karolina Pawliczak zaapelowała do posłów innych formacji, aby również szukali poparcia dla tych inicjatyw wśród parlamentarzystów swoich partii.

fot. MW
fot. MW

Lewica przygotowuje się do Konwencji Programowej. Jednym z punktów będzie przyjecie wspólnego stanowiska dla całej partii w sprawie CPK oraz przyspieszenia budowy obwodnicy Kalisza – Chcemy sformalizować stanowiska związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Lewica jest przeciwna tej inwestycji, która działa w sposób rujnujący na nasze miasto i okręg – mówi posłanka Karolina Pawliczak – Również chcemy przyjąć stanowisko wzmacniające i wspierające budowę obwodnicy dla Kalisza. Ta inwestycja jest dla nas strategiczna. Chcemy aby było podjęte formalne stanowisko naszej formacji – dodaje.


Na jakim etapie jest obwodnica Kalisza? Czy został już wybrany konkretny wariant przebiegu tej drogi?


GDDKiA przyjęło konkretny harmonogram prac, jednak posłanka Lewicy, chce przyspieszenia procedur formalnych - To że ta obwodnica powstanie to już dzisiaj nie budzi wątpliwości, jednak największą wątpliwość budzi to kiedy powstanie i czy będą odpowiednio zabezpieczone na ten cel środki – twierdzi Karolina Pawliczak - Najważniejsze zagadnienie, jest takie żeby się w tej sprawie jednoczyć i wspierać, skąd też obecność przewodniczącego Krzysztofa Gawkowskiego w Kaliszu. Uważam, że parlamentarzyści tego regionu i tego okręgu powinni wyjść z tzw. „bańki okręgowej” i szukać szerszego poparcia w aspekcie m.in. Komisji Infrastruktury, ale też swoich klubów. Zwracam się z apelem do wszystkich parlamentarzystów, aby szukali tego poparcia – dodaje.

- Przyjechałem wesprzeć posłankę Karolinę Pawliczak, ponieważ ta walka którą toczy w sprawach dotyczących lokalnej społeczności oraz racjonalności CPK jest warta tego, żeby tutaj dzisiaj być – podkreśla poseł Krzysztof Gawkowski - Ostatnie miesiące pokazały jaka duża grupa mieszkańców Kalisza, ale też okolicznych miejscowości włączyła się w tę sprawę – dodaje.

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy podkreśla, że - Nie jesteśmy przeciwko temu aby budować duże inwestycje, ale jesteśmy przeciwko wyrzucaniu pieniędzy, które do niczego dobrego nie prowadzą a jednocześnie budzą olbrzymie emocje społeczne.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować